Remake Silent Hill 2: ujawniono nowy zwiastun i datę premiery!

Zapowiedź Silent Hill 2 Remake podczas stanu gry

Remake Silent Hill 2: przytłaczająca atmosfera

Podczas dzisiejszego State of Play mogliśmy zobaczyć nowy remake Silent Hill 2 studia Bloober. Tym razem w tym zwiastunie zespół Silent Hill 2 Remake zdecydował się na bardziej klimatyczne podejście niż skupienie się na walce. Zniknęły pielęgniarki ćwiczące parkour z przeszłości, a na ich miejscu mieliśmy walające się nagrobki, skrzypiące deski podłogowe i mnóstwo mgły. W końcu to Silent Hill!

Bliższe spojrzenie na Jamesa, głównego bohatera

Zwiastun pozwolił nam przyjrzeć się bliżej Jamesowi, bohaterowi gry. Próbuje on udać się do Silent Hill po otrzymaniu listu od swojej zmarłej żony. „James udaje się do miejsca, z którym dzielili tak wiele wspomnień, mając nadzieję, że zobaczy ją po raz ostatni” – czytamy w opisie zwiastuna.

Silent Hill 2 – data premiery zwiastuna. Obejrzyj na YouTube

Oprócz ustawienia nastroju poznaliśmy także datę premiery nadchodzącego remake’u. Premiera Silent Hill 2 zaplanowana jest na 8 października na PlayStation 5 i PC za pośrednictwem Steam. Jest już dostępny w przedsprzedaży.

Ujawniono szczegóły rozgrywki

Śledząc stan prac Sony, mogliśmy bardziej szczegółowo przyjrzeć się rozgrywce w remake’u Silent Hill 2 podczas transmisji Silent Hill Transmission. Tutaj mamy znacznie lepsze wyczucie gry, a James bada tytułową lokalizację. Całość jest doskonale złowroga, co widać na poniższym filmie.

Ciche Wzgórze 2 | Zwiastun rozgrywki. Obejrzyj na YouTube

Co więcej, tego wieczoru mogliśmy odkryć Concord – wyprodukowaną przez Sony wersję strzelanki science-fiction 5 na 5 z klimatem Strażników Galaktyki – a także nową grę Astro Bot.

Źródło: www.eurogamer.net