Remake Silent Hill 2: data premiery, zamówienia w przedsprzedaży i bonusy!

Długo oczekiwany remake Silent Hill 2 wreszcie doczekał się daty premiery i już niedługo fani klasycznego survival horroru będą mogli ponownie odwiedzić niepokojące miasto Maine. Silent Hill 2 ukaże się 8 października na PlayStation 5 i PC. PlayStation ogłosiło datę premiery wraz z nowym zwiastunem podczas majowej transmisji na żywo ze stanu gry. Zamówienia w przedsprzedaży są już dostępne, a złożenie zamówienia wcześniej zapewni Ci fajne bonusy w dniu premiery.

Zamówienia przedpremierowe i bonusy Silent Hill 2

Do wszystkich zamówień przedpremierowych Silent Hill 2 na PS5 dołączone są dwie maski do noszenia dla Jamesa, głównego bohatera gry. Otrzymasz maskę psa Mira i maskę królika Robbiego. Ta ostatnia dostępna jest wyłącznie na PS5, ale gracze na PC nadal otrzymają maskę psa w ramach zamówienia w przedsprzedaży.

Możesz zamówić w przedsprzedaży fizyczną kopię Silent Hill 2 Remake na PS5 za 70 USD u wszystkich głównych sprzedawców gier wideo, w tym Amazon, Best Buy, Walmart, GameStop i Target. Cyfrowe zamówienia przedpremierowe na PS5 i PC są dostępne w PlayStation Store i Steam. Zgodnie z warunkami wydaje się, że premie za zamówienie w przedsprzedaży dotyczą wyłącznie wersji cyfrowej. Cyfrową edycję deluxe można zamówić w przedsprzedaży za 80 dolarów na PS5 i PC. Ta edycja obejmuje 48-godzinny wcześniejszy dostęp od 6 października, cyfrowy album z grafiką i ścieżkę dźwiękową, maskę z pudełka po pizzy oraz dwie pozostałe dodatkowe maski na PS5 (jedną na PC).

Co nowego w remake’u

Oryginalna gra Silent Hill 2 jest jedną z najlepszych gier typu survival horror i często jest uważana za szczytową odsłonę serii Silent Hill, dlatego oczekiwania wobec nowego remake’u są duże. Remake zawiera zaktualizowaną grafikę i dźwięki. W remake’u rozszerzono otoczenie miasta Silent Hill, aby zapewnić graczom więcej miejsca do eksploracji. Kolejną zauważalną zmianą jest nowy aparat zakładany przez ramię, który zastępuje stały widok oryginału. Chociaż nie jest to zaskakująca aktualizacja, powinna dostosować Silent Hill 2 do współczesnych oczekiwań w zakresie ruchu gracza.

Remake zawiera także przerobiony system walki. „Znana broń, taka jak stalowa rura i pistolet, powraca, ale teraz z ulepszonym systemem walki” – czytamy w PlayStation Store. „Unikaj ataków za pomocą starannie dobranych uników, celuj w kucaniu i nie tylko, dzięki czemu starcia z potworami będą bardziej wciągające i stresujące niż kiedykolwiek”. »

Silent Hill 2 powstaje w silniku Unreal Engine 5 przez polskie studio Bloober Team. Zespół jest najbardziej znany z własnych horrorów, takich jak Layers of Fear, The Medium i Blair Witch, a także dystopijnej cyberpunkowej gry przygodowej Observer.

Remake Silent Hill 2 jest częścią większej inicjatywy Konami mającej na celu wskrzeszenie uśpionej serii horrorów, oprócz innych nowych projektów, takich jak Silent Hill: Ascension, Silent Hill F i Silent Hill: Townfall. Jest to także jeden z kilku klasyków survival horroru, który w ciągu ostatniego roku doczekał się remake’ów. W 2023 roku EA wypuściło doskonały remake Dead Space, a Capcom kontynuował passę remake’u Resident Evil, wprowadzając fenomenalną modernizację Resident Evil 4.

Silent Hill nie jest jedyną ukochaną grą Konami, która doczekała się ponownego uruchomienia. Metal Gear Solid Delta: Snake Eater to pełny remake klasyki z PS2, Metal Gear Solid 3, opracowywany na PS5, Xbox Series X|S i PC.

Źródło: www.gamespot.com