Redfall: główna aktualizacja planowana na ten miesiąc, obejmująca tryb offline, DLC i nowe funkcje, anulowana po zamknięciu Arkane Austin.

Arkane Austin – jedno z czterech studiów zamkniętych dzisiaj w ramach szokującej zapowiedzi Microsoftu – najwyraźniej pracowało nad poważną aktualizacją swojej borykającej się z problemami strzelanki o wampirach, Redfall, która w tym miesiącu miała wprowadzić tryb offline.

Nadchodzące aktualizacje Redfall anulowane

IGN donosi, że Arkane Austin pracowało nad DLC i aktualizacjami do gry „aż do niedawna”. Obejmowało to funkcje obiecane w długo oczekiwanej Przepustce Bohaterów Redfall oraz szerszą aktualizację dodającą tryb offline.

Dodatek Hero Pass do Redfall miał dodać dwie nowe postacie na te „Halloween” – prawie półtora roku po premierze krytykowanej gry – natomiast tryb offline miał zostać udostępniony w tym miesiącu, do czasu, gdy decyzja Microsoftu o zamknięciu gry położy kres tym planom.

Reakcje na zamknięcie studiów

W zeszłym roku dyrektor Redfall, Harvey Smith, powiedział Eurogamerowi, że Arkane Austin aktywnie pracuje nad usunięciem bardzo niepopularnego wymogu, aby podczas gry dla jednego gracza zawsze być online, a niepowodzenie w uruchomieniu tej funkcji po zamknięciu Arkane rodzi pytania o przyszłość Redfall , jeśli Microsoft zdecyduje się zamknąć swoje serwery.

Dzisiejsze zamknięcie studiów – które, jak potwierdzono, wpłynęło na Arkane Austin, studia Hi-Fi Rush i The Evil Within, Tango Gameworks, twórcę Mighty Doom Alpha Dog Games i Roundhouse Studios – spotkało się z powszechnym potępieniem. Studio Arkane Lyon i współdyrektor kreatywny nawet na portalach społecznościowych opisali ten ruch jako „poważny cios”.

Od tego czasu były prezes Blizzarda Mike Ybarra staje w obronie szefa Xbox, Phila Spencera, upierając się, że „wiem, że to go boli tak samo jak kogokolwiek innego”. »

Źródło: www.eurogamer.net