Redfall będzie obsługiwał grę międzyplatformową na Xbox, Steam, Game Pass i Epic Game Store


Będziesz mógł grać w Redfall ze znajomymi bez względu na platformę, na której grasz, ponieważ deweloper Arkane potwierdził grę krzyżową na wszystkich platformach.

NA Świergot, oficjalne konto Redfall potwierdziło rozgrywkę między Xbox Series X|S, PC Game Pass, Steam i Epic Game Store. Twórcy potwierdzili również, że gra międzyplatformowa będzie działać na Xboksie, niezależnie od tego, czy kupisz pełną grę, czy uzyskasz do niej dostęp za pośrednictwem Xbox Game Pass.

Gra międzyplatformowa stała się częstym zjawiskiem we własnych grach Xbox, ponieważ widzieliśmy tę funkcję zaimplementowaną w dużych wydaniach, takich jak Halo Infinite i Forza Horizon 5.

Wiadomość o obsłudze gry międzyplatformowej Redfall pierwotnie pojawiła się podczas pytań i odpowiedzi z programistami, podczas których Arkane poruszyło również temat skalowania trudności.

„W zależności od wielkości twojej drużyny zobaczysz zmiany w rodzajach napotykanych wrogów, jak silni są w porównaniu do solo i częstotliwości elitarnych cech” – napisał menedżer społeczności Redfall, Richard Stanford.

Nie potrwa długo, zanim będziesz mógł wskoczyć do Redfall ze swoją drużyną łowców wampirów, ponieważ gra ma trafić na Xbox i PC 2 maja. Gracze wybiorą jednego z czterech bohaterów, który wskoczy do tytułowego Redfall w stanie Massachusetts walczyć z wieloma wampirami. Gra będzie dostępna w Game Pass pierwszego dnia.

Więcej informacji na temat Redfall można znaleźć w naszym wywiadzie z dyrektorem współtwórczym gry, w którym pytaliśmy o łączenie historii z kooperacją, wybór gracza i wiele więcej.

Logan Plant jest niezależnym pisarzem dla IGN zajmującym się grami wideo i wiadomościami rozrywkowymi. Ma ponad sześcioletnie doświadczenie w branży gier, zdobyte w IGN, Nintendo Wire, Switch Player Magazine i Lifewire. Znajdź go na Twitterze @LoganJPlant.

Źródło : https://www.ign.com/articles/redfall-will-have-crossplay-support-across-xbox-steam-game-pass-and-epic-game-store