Recenzja Ooblets – IGN


Czy kiedykolwiek przeprowadziłeś się do nowego miasta i, co wiesz, opuszczona farma jest gotowa do samodzielnego przejęcia i rewitalizacji? Dzięki uroczym stworzeniom do zebrania i ekscentrycznym mieszkańcom miasta, z którymi można się zaprzyjaźnić, Ooblets nie stosuje całkowicie nieznanej formuły. Ale chociaż unikalne zwroty akcji, które dodaje do tej struktury, nie są zbyt głębokie, uśmiechały mnie przez około 30 godzin, które zajęło ukończenie głównej historii.

Przybywasz jako najnowszy obywatel Badgetown, pechowej społeczności, w której natychmiast zaczynasz pracować nad ulepszeniem życia w harmonii z uroczymi stworzeniami zwanymi Ooblets. Chociaż wszystkie są małe i bardzo urocze, ich projekty są bardzo zróżnicowane. Masz Ooblety takie jak Dumbirb, prawdziwy mały birb… ptak przyjaciel; Clomper, okrągły, puszysty kumpel przypominający szczeniaka z rogami; i Firmo, jeden z kilku robotów na liście.

Niektórzy przyjaciele oobletów

Zamiast zostać złapanym, wyhodujesz własne Ooblety prosto z ziemi, które będą następnie działać jako pomocnicy Twojej farmy. Oczywiście służą one również wyższemu celowi – Ooblety są również używane do walki w Twoim imieniu, aby zdobyć nowe nasiona Ooblet lub rozwiązać mnóstwo lokalnych problemów. Przemoc nie jest jednak odpowiedzią w Ooblets – taneczne bitwy są. To sprytny zwrot, który usuwa wątpliwą etykę obecną w niektórych innych grach o kolekcjonowaniu potworów.

Przemoc nie jest jednak odpowiedzią w Ooblets – taneczne bitwy są.


Niestety, same bitwy taneczne nigdy nie ewoluowały na tyle, by sprostać ich twórczemu motywowi. Bitwy rozgrywają się jako walki oparte na kartach, w których różne karty reprezentują fantazyjne ruchy, które mogą wykonywać Twoje Ooblets, o głupich nazwach, takich jak Takey Tap Tap lub One Step Pep. Każdy Ooblet ma swój własny zestaw charakterystycznych kart ruchów, co sprawia, że ​​zbieranie wszystkich różnych gatunków jest dodatkową zabawą, ponieważ nigdy nie wiedziałem, kiedy nowa, zmieniająca grę karta będzie trzymana przez wielkiego Oobleta, którego właśnie znalazłem. Oznacza to również, że budowanie drużyny jest jak okrężny sposób budowania talii, ale wybór jest mniejszy niż w podobnych grach, ponieważ nie można zmienić ogólnych kart, które składają się na większość.

Często znajdowałem fantastyczną synergię między charakterystycznymi kartami dwóch Oobletów, ale niektóre inne ruchy po prostu przyczyniły się do rozdęcia talii, co sprawiało, że wszelkie fajne kombinacje były niespójne. Karty do kupienia są również trwale odblokowane i nigdy nie można ich usunąć z talii po ich dodaniu, co potencjalnie pogarsza ten problem w miarę postępów. Nie był to duży problem podczas mojego pierwszego przejścia historii, ponieważ bitwy taneczne zawsze były łatwe i łatwe do opanowania, a ja nigdy nie zapamiętałem wszystkich charakterystycznych ruchów Oobleta na tyle dobrze, aby i tak dokładnie przygotować kontry, ale brak możliwości dostrojenia mojej „talii” był wciąż frustrujące. Wystarczająco fajny twórca mojej pierwszej talii, ale nie do końca nastawiony na kogoś, kto spędził setki godzin na dedykowanych grach tego gatunku.

Ten system zachęcał – nie, wymagał – abym na bieżąco odblokowywał nowe przepisy i uprawiał nowe rośliny na mojej farmie.


Na szczęście jest działka więcej dla Ooblets niż tylko taniec walki, więc płytkie budowanie pokładu nie umniejsza całego doświadczenia. W rzeczywistości same bitwy są często dosłownym owocem twojej pracy na twojej farmie. Aby zdobyć nowe ziarno Ooblet, musisz znaleźć tego Oobleta w świecie, a następnie przekupić go do tanecznej bitwy, dając mu określone przedmioty, których wymaga. Po zdobyciu zwycięstwa możesz powiedzieć przeciwnikowi, że wykonali dobrą robotę, a to wysieje ziarno, abyś mógł wyhodować nowego przyjaciela. Ten system zachęcał – nie, wymagał – abym ciągle odblokowywał nowe przepisy i uprawiał nowe uprawy na mojej farmie, bo inaczej mogę przegapić zdobycie fajnego nowego przyjaciela, a także okazję do zarobienia trochę gotówki.

Powitanie nowego Oobleta oznaczało, że mogłem go zeskanować, aby dodać go do almanachu i zarobić Gummies, walutę Ooblets. Każdy oooblet ma też trzy odmiany – pospolitą, niepospolitą i błyszczącą – z których wszystkie możesz wymieniać za coraz większe kwoty, dzięki czemu rozsądnie jest mieć zapas duplikatów każdego kuszącego przedmiotu, który odkryłem. Nie mogę powiedzieć, ile razy natknąłem się na rzadki Glamy Ooblet (jego odpowiednik Shinies Pokemona), a następnie z podekscytowaniem próbowałem wyhodować lub stworzyć przedmiot, którego żądał, zanim zniknął pod koniec dnia. Glob, walczyłem ciężko znaleźć przepis na rozmoczony chleb na czas, aby walczyć z tymi cholernie różowymi błyszczącymi śliniakami. Ale jest wspaniały, więc warto! Możesz nawet podarować mu pasującą muszkę!

Wszystko jest połączone, Kiełku

Doceniam dobrze przemyślane systemy łączące firmy Ooblets, które sprawiały, że każde zadanie było na swój sposób satysfakcjonujące, bez względu na to, jak służalcze. I są działka zadań. Zadania Tinstel to główne „zadania” zlecane przez burmistrza (tak, jest dzieckiem), które w jakiś sposób przynoszą korzyści Badgetown. Jest tak wiele mikrozadań, które mogą je wspierać lub nie – jak utrzymanie farmy, dekorowanie domu, udział w tanecznych bitwach Dance Barn itp. – że czasami zmagałem się z zarządzaniem czasem i energią, tak jak w rolnictwie gry, w których trzeba zarządzać czasem i wytrzymałością. Ale oznaczało to również, że rzadko się nudziłem podczas grania w Ooblets i łatwo mogłem wciągnąć się w natłok wykonywania dorywczych prac, aby godzinami osiągać większe cele.

Cały byłem uśmiechem i śmiechem z absurdalności tego wszystkiego.


Wszystkim tym mechanizmom towarzyszą chorobliwie urocze, niecodzienne dialogi i pisanie, które dostałem olbrzymi wyrzuć na początku. To nie jest łowienie ryb, to MORZE DANGLIN’. To nie jest papryka, to SPICYSPEAR. Kawa? Nie, SOK FASOWY. Mógłbym kontynuować, ale zaufaj mi, kiedy mówię, że cały uśmiechałem się i śmiałem z absurdalności tego wszystkiego i desperacko chciałem wskazać wszystkie wybryki moim współlokatorom, tak jak wtedy, gdy dostałem instrument i toczyłem się dookoła miasto nękać moich sąsiadów.

Mieszkańcy miasta mówią najdziwniejsze rzeczy, dzięki czemu ich dialog jest nagrodą za samodzielną rozmowę. Ale rozmawianie z ludźmi Również „wyrównuje” ich relacje z tobą, zachęcając ich za każdym razem do obdarowania cię naklejką przyjaźni, unikalnymi ubraniami, akcesoriami Ooblet, a nawet przydatnymi przedmiotami. Wiele zachęt jest bardzo wspaniałośćjak powiedzieliby miejscowi.

W końcu jednak nowość tej słodyczy trochę zniknęła. Było to szczególnie prawdziwe podczas jednego szczególnie długiego i powolnego zastoju prawie braku postępu, kiedy myślałem, że utknąłem w Badgetown na całą kampanię. Było mi bardzo trudno zarobić pieniądze, które potrzebowałem, aby kontynuować w tym okresie, a moje ubóstwo zostało rozwiązane tylko przez zbieranie Spicyspears, abym mógł wytwarzać i sprzedawać Hop Hop Hop Hop Dobs z wysokim zyskiem netto. Może to zabrzmieć jak bełkot, ale dla pewności był to ostry skok w tempie.

Ty robić w końcu udaj się do wyjątkowo tematycznych lokalizacji, takich jak dodatkowe upiorne Nullwhere lub miasteczko Port Forward na promenadzie, jako część powoli rozwijanej historii. Niektóre cele w tych miejscach wydają się być kopiowane między sobą, na przykład wygranie serii tanecznych bitew, z których nawet twoja postać żartuje. Ale jeden z bardziej wyjątkowych polegał na pokonaniu głupiej karykatury wysokich wyników brata gracza w serii podobnych do arkad minigier. wielokrotnie zwykła górska ścieżka, co mnie do cholery nudziło. To sprawia, że ​​kampania jest trochę trafiona i chybiona, ale luźna, nadrzędna fabuła kończy się zabawną, gryzącą satyrą, której nie zrujnuję.Źródło : https://www.ign.com/articles/ooblets-review