Recenzja NBA 2K23 — skok do przodu


NBA 2K23, najnowsza odsłona długoletniej, rocznej serii koszykarskiej firmy Visual Concepts, wprowadza wiele nowych funkcji i ulepszoną mechanikę gry, jednocześnie zabierając nas na spacer w głąb pamięci. Chociaż seria 2K zyskała reputację skupiania się bardziej na mikrotransakcjach niż na rzeczywistych innowacjach w rozgrywce, tegoroczne dodatki do trybu gry i fundamentalne ulepszenia w większości przyćmiewają znane schematy pay-to-win. Rezultatem jest pakiet, który wydaje się bardziej nowatorski niż inne tytuły w najnowszej historii serii.

Mechanika 2K w grze opierała się przede wszystkim na stałym i udanym schemacie, ale w tym roku wprowadza kilka aktualizacji, w szczególności przerobione mierniki strzału i paski wytrzymałości. Nowy miernik strzału pozostawia niewiele miejsca na błędy, co czyni go trudniejszym niż poprzednie iteracje. Początkowo miałem problemy z opanowaniem tej zaktualizowanej funkcji dzięki bardziej rygorystycznej mechanice czasu wydania; wcześniej mogłeś oddać strzał, nawet jeśli nie miałeś idealnego wyczucia czasu, ale w NBA 2K23 sukces prawie zawsze wymaga niemal idealnego wydania.

System wytrzymałości w 2K23 również został zmodyfikowany i teraz ma do niego trzy paski adrenaliny. Bieganie sprintem i używanie wybuchowych ruchów dryblingu wyczerpuje teraz paski wytrzymałości i adrenaliny. Jest to szczególnie przydatne w meczach online, ponieważ zapobiega nadmiernemu dryblingowi poszczególnych graczy i zachęca do gry zespołowej. Te poprawki, choć trudne do opanowania, sprawiają, że gra jest jak najbardziej zbliżona do rzeczywistego sportu, co tylko pomaga franczyzie na dłuższą metę.

Te ulepszenia podstawowej rozgrywki przenikają szeroką gamę trybów dostępnych w NBA 2K23. Ten zestaw ofert zawiera wszystkie główne elementy serii i kilka ekscytujących nowych, takich jak Jordan Challenge, który pozwala przeżyć kultowe momenty z kariery Michaela Jordana, czy MyNBA Era. Pierwsza oferuje zabawne wyzwania, takie jak „Strzał” i „Gra w grypę”, z których każde ma swoje osiągnięcia do odtworzenia.

W przeciwieństwie do tego, zamiast przeżywać historię na nowo, MyNBA Eras pozwala nam napisać ją od nowa, dając nam cztery okresy NBA do wyboru, z których każda ma swoje własne zasady i składy. Jako fan Suns szczególnie lubiłem powracać do kultowych okresów, takich jak zespół „7 sekund lub mniej” z 2000 roku i grać przez cały sezon w tamtej epoce. Tego typu doświadczenie jest dokładnie tym rodzajem innowacji, której brakowało w serii w ostatnich latach, a jego włączenie do 2K23 czyni cuda, uzupełniając ofertę tego wpisu.

Jeśli szukasz bardziej tradycyjnych trybów 2K, MyCareer pozostaje jedną z podstawowych funkcji każdego wydania 2K. Tegoroczna fabuła pozostawia wiele do życzenia, a brak możliwości wyboru sprawia, że ​​nie czuję się tak, jakbym tworzył własną karierę gracza, a bardziej, jakbym przepychał się przez z góry ustaloną narrację.

Jednak większość ulepszeń w MyCareer poszła na restrukturyzację Miasta, centrum, w którym znajduje się większość swoich działań. W tym przypadku Visual Concepts w pełni uwzględnia aspekty RPG, zachowując system zadań i dodając Arenę, w której wydarzenia MyCareer są teraz w pełni zintegrowane. Włączenie obu funkcji zapewnia graczom w pełni wciągające wrażenia, a wydarzenia związane z meczem, takie jak konferencje prasowe i strzelaniny przed meczem, sprawiają, że ten tryb jeszcze bardziej przypomina karierę gracza NBA.

Gracze mogą również uzyskać dostęp do Wyzwania Jordana w całym obszarze, nie wspominając o wielu meczach rywalizacji online, które można znaleźć w nim i wokół niego. Pojawiają się cztery przynależności City, ale tym razem każda z dzielnic frakcji ma swój własny, pięknie zaprojektowany motyw przewodni. Rozmiar miasta w 2K23 również został zmniejszony, a dzięki włączeniu szybkiej podróży za pomocą systemu metra, przemierzanie go jest łatwiejsze niż w zeszłorocznej wersji.

Jak zwykle MyTeam zawiera wiele konkurencyjnych konkursów, w które można grać zarówno w wersji jednoosobowej, jak i wieloosobowej. Zamiast pozwolić ci od razu wybrać startera, tegoroczna edycja pozwala najpierw wypróbować startery w meczu Triple Threat (3v3) przeciwko sztucznej inteligencji, zanim dokonasz wyboru. Dostępne są również tematyczne wyzwania i konkursy, w których możesz zdobywać nagrody, które pomogą wzmocnić swój zespół. Jeśli tak jak ja preferujesz zwykłe wrażenia z 2K, MyTeam ma wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o tryby offline dla jednego gracza.

Ostatecznie jednak mikrotransakcje są jak zawsze obecne w NBA 2K23. Rozdrabnianie punktów i tokenów MyTeam jest opcją dla tych, którzy nie chcą wydać więcej niż cena premium gry, ale jeśli nie jesteś niesamowicie cierpliwy, wydawanie prawdziwych pieniędzy na kupowanie paczek jest najłatwiejszym sposobem na zdobycie ułożonego składu. W tym roku jest ciężko, ponieważ waluta zarobiona dzięki meczom MyCareer i MyTeam jest tak minimalna, że ​​wymaga absurdalnej ilości pracy, aby Twój zespół i zawodnik dorównały grupom z wyższymi ocenami.

Ogólnie rzecz biorąc, NBA 2K23 to odpowiedni hołd dla historycznych legend i kultowych momentów, które uczyniły ten sport tym, czym jest dzisiaj. Chociaż gra ma spory udział w problemach z kiepskimi wyborami narracyjnymi i wszechobecnymi mikropłatnościami, nadal jest to solidna poprawa w stosunku do poprzedniej gry. Tegoroczne wydanie nie jest do końca krzykliwym wsadzeniem z linii rzutów wolnych, które daje doskonały wynik, ale jest godnym, wszechstronnym wysiłkiem, który zyskałby aprobatę MJ’a.Źródło : https://www.gameinformer.com/review/nba-2k23/a-hop-step-forward