Recenzja „Na twoich oczach” — emocjonujące, otwierające oczy doświadczenie


Mrugnięcie po raz pierwszy w Przed oczami to naprawdę magiczny moment. Nie mam na myśli naciśnięcia przycisku, aby zamknąć wirtualne oczy. Dzięki mocy kamery internetowej aplikacja Before Your Eyes śledzi mruganie, co pozwala przejść przez wspaniałą narracyjną grę przygodową od GoodbyeWorld Games. Z pozoru może się to wydawać nowatorską sztuczką, ale mechanika ta jest używana tak pomysłowo, że znacząco poprawia już i tak potężną narrację, którą fani narracyjnych tytułów przygodowych byliby w błędzie, uznając to za płytką sztuczkę.

Gracze wcielają się w Benjamina Brynna, zagubioną duszę, która już odeszła. Na początku gry spotykasz psiego przewoźnika, który zmusza cię do ponownego przeżycia wydarzeń z życia Bena, począwszy od jego narodzin. Wszystko to ma zaimponować istocie zwanej Strażnikiem Wrót, która chce uczciwie ocenić, jakim człowiekiem był Ben.

Mrugając, gdy zostaniesz o to poproszony, przeskoczysz dni, tygodnie, a czasem lata do przodu w życiu Bena. Jestem pod wrażeniem tego, jak gra dokładnie rozpoznaje eye-tracking. Nigdy nie miałem problemu, w którym mrugnięcie nie zostało zarejestrowane lub mój aparat wymagał ponownej kalibracji. Nigdy też nie czułem się zdezorientowany ani niekomfortowy, grając za pomocą śledzenia wzroku, ale te czynniki będą się różnić w zależności od osoby. W tej notatce dobrze, że istnieje opcja rozegrania całej gry za pomocą tradycyjnych kliknięć myszą, ale myślę, że wyrządziłbyś sobie w ten sposób poważną krzywdę.

Po dwukrotnym zagraniu w Przed oczami, raz za pomocą mrugnięć, a drugi za pomocą myszy, myślę, że historia traci sporo swojej magii, gdy gra się wyłącznie tradycyjnymi wejściami sterującymi. Zamknięcie oczu, a następnie otwarcie ich na zupełnie nową scenę stwarza niesamowite wrażenie, że przeżywasz życie na nowo dzięki starej zabawce View-Master. Wspomnienia Bena są ulotne, a mechanik doskonale sprzedaje ten punkt. Tak, czasami byłem rozczarowany, gdy mimowolnie mrugałem i rozwijałem historię wcześniej, niż bym chciał. Jednak nie przeszkadzało mi to długo, ponieważ odkryłem, że robienie tego nadaje grze senną jakość i wrażenie, że nawet cenne wspomnienia w końcu blakną nawet – kiedy mamy nadzieję, że tak się nie stanie.

Niektóre z moich ulubionych momentów obejmują zamykanie oczu, aby lepiej podsłuchiwać ciche rozmowy lub aby moja najlepsza przyjaciółka z dzieciństwa mogła zostawić szczerą notatkę bez zawstydzenia. Po prostu bardziej zabawne jest „patrzenie i mruganie” zamiast wskazywania i klikania obiektów. Nawet podczas zabawy oczami nadal używasz myszy do innych czynności, takich jak łączenie gwiazd na nocnym niebie, aby napisać kosmiczną wiadomość lub utrzymać rytm z tempem fortepianu. Te interakcje są w dużej mierze podstawowe, ale nadal są zachwycające.

Bez względu na to, jak grasz, historia „Przed twoimi oczami” jest serdeczną opowieścią, która w kilku momentach doprowadziła mnie do łez. Pomimo przyjemnie kapryśnej otoczki, motywy narracji dotyczące depresji i egzystencjalizmu uderzają mocno, podobnie jak rozumienie sensu życia z perspektywy osoby, która pomimo posiadania wspaniałej rodziny i urodzenia się z cudownymi darami, stara się znaleźć osobiste spełnienie. Pismo jest poważne i przemyślane, a historia przybiera nieoczekiwane zwroty akcji, których kulminacją jest słodko-gorzka wiadomość końcowa, która ląduje trudniej, niż byłem przygotowany (w dobry sposób).

Wspaniała historia potrzebuje dobrych postaci, a Przed twoimi oczami jest ich mnóstwo. Rodzice Bena, troskliwa, ale wymagająca matka i uroczo głupkowaty ojciec, są zakochanymi. To samo dotyczy Chloe, psotnej sąsiadki, która sprawia wrażenie naprawdę uroczego dzieciaka, któremu nie można nic poradzić na to, że chce się zaimponować i spędzać z nim czas. Byłem zaskoczony, jak bardzo przywiązałem się do obsady w tak krótkim czasie, ale wspaniałe kreacje i dobrze napisane dialogi robią swoje i przywiązują mnie do postaci.

W całej historii będziesz dokonywać pewnych wyborów, ale byłem rozczarowany tym, jak niewielki mają one wpływ na ogólną narrację. Nie stresuj się zbytnio, czy wymknąć się z przyjacielem, czy też przespać się przed wielkim recitalem fortepianowym; to jedna z tych gier, w których po prostu wybierasz kolory do malowania drogi, zamiast tworzyć zupełnie nowe ścieżki. Ponieważ gra zajmuje tylko około godziny, warto zagrać ponownie, aby zobaczyć kilka z tych scen, ale chciałbym, aby moje decyzje miały większą wagę, biorąc pod uwagę dużą liczbę przedstawionych wyborów.

Historia „Before Your Eyes” pozostawiła mnie pod koniec wstrząśniętym i jest to niezapomniana podróż, dla której warto zagrać. Rzadko dostajesz już wiele pierwszych w swoim rodzaju doświadczeń w grach, a Przed twoimi oczami w dużej mierze przybija wykonanie głównego haka. Jest to koncepcja, którą chciałbym zobaczyć dalej badaną w kontynuacji i nie mógłbym być szczęśliwszy, że coś takiego istnieje.Źródło : https://www.gameinformer.com/review/before-your-eyes/an-emotional-eye-opening-experience