Recenzja mikrofonów SteelSeries Alias ​​i Alias ​​Pro: jego konstrukcja, jakość dźwięku i łatwość obsługi

Steelseries prezentuje swoje nowe mikrofony Alias ​​i Alias ​​Pro, ale ile tak naprawdę są warte? Poznaj nasz pełny test i naszą opinię na temat tych mikrofonów do gier i transmisji strumieniowej.

**Charakterystyka mikrofonów Alias ​​i Alias ​​Pro**

Oba mikrofony Alias ​​są zbudowane wokół jednocalowej kapsuły pojemnościowej o kardioidalnym wzorze, zaprojektowanej tak, aby rejestrować Twój głos, gdy siedzisz przy komputerze. W przeciwieństwie do podejścia Blue Yeti, które oferuje cztery różne wzorce przetwornika dla różnych scenariuszy nagrywania, mikrofony Alias ​​skupiają się na jednym wzorcu przetwornika, co pozwala na zastosowanie wyjątkowo cieńszego mikrofonu bez utraty jakości dźwięku.

**Różnica między Aliasem a Aliasem Pro**

Zarówno Alias, jak i Alias ​​​​Pro łączą się przez USB, ale Alias ​​​​łączy się bezpośrednio za pomocą elementów sterujących wbudowanych w korpus mikrofonu, podczas gdy Alias ​​​​Pro jest wyposażony w mały interfejs audio, z którym łączy się za pośrednictwem Kabel XLR. Mimo to obydwoma modelami można sterować za pomocą oprogramowania Sonar firmy SteelSeries i zostały zaprojektowane jako opcje typu plug-and-play, które nie wymagają innego sprzętu do zapewnienia wysokiej jakości dźwięku. Jakość dźwięku jest doskonała, a przejrzystość i głębia nie są zbyt wybredne w przypadku pozycjonowania.

**Jakość dźwięku**

Oprogramowanie SteelSeries Sonar jest potężne i intuicyjne, oferuje mikser do przypisywania różnych programów do różnych urządzeń wirtualnych, korektory parametryczne i regulacje RGB. Jedynym minusem jest to, że oprogramowanie zakłóca listę urządzeń audio w systemie Windows. Pomimo wysokiej ceny mikrofonów Alias ​​i Alias ​​Pro, ich łatwość instalacji i doskonała obsługa oprogramowania sprawiają, że są one opłacalną inwestycją dla wielu streamerów i graczy.

**Wniosek**

Pomimo wysokiej ceny mikrofony Alias ​​i Alias ​​Pro oferują wyjątkową jakość dźwięku i niezwykłą łatwość obsługi. Chociaż istnieją tańsze alternatywy, niewiele z nich będzie w stanie dorównać jakością dźwięku i doświadczeniem oprogramowania oferowanym przez te mikrofony. Co więcej, dla streamerów lub graczy, którzy chcą zainwestować w swój sprzęt, cena wydaje się dobrą ofertą za sprzęt, który znacząco poprawia ich dźwięk bez konieczności dodatkowych badań.

Źródło: www.eurogamer.net