Recenzja Madden NFL 23 — krótki zysk, aby rozpocząć nową jazdę


W Madden NFL 23 programista EA Tiburon skupił się na podstawach: autentycznej piłce nożnej 11 na 11 i usunięciu wielu błędów, które nękały poprzednie iteracje gry Madden. Rezultatem jest mały krok naprzód dla franczyzy i mocny fundament, na którym można budować.

Najbardziej znaczące zmiany w Madden NFL 23 kryją się pod powierzchnią. Zespół EA nazywa to FieldSense, przejściem do interakcji bardziej opartych na fizyce w terenie. W praktyce jest to w większości pozytywna zmiana. Prowadzenie piłki między ciałami jest chaotyczne i brutalne, wierne grze w świecie rzeczywistym. Są sporadyczne problemy; niedoszli napastnicy mają tendencję do ześlizgiwania się z tego, kto prowadzi piłkę, jakby byli pokryci teflonem. Sposób, w jaki obrona otacza przeciwników i sposób, w jaki nosiciele piłki walczą o dodatkowe jardy, wydaje się autentyczny, ale wysoka częstotliwość fumble w tych grach wymaga korekty. To niedoskonałe, ale solidne pierwsze wdrożenie systemu, które powinno zostać ulepszone w przyszłych iteracjach.

Ogólna prezentacja to zauważalny krok naprzód. Od startu wszystko jest zalane dziedzictwem zmarłego Johna Maddena – stosownym hołdem dla człowieka stojącego za nazwą. Zaktualizowane skany sprzętu i graczy wyglądają znakomicie, a prezentacja w dniu meczu zawiera bardziej żywe nakładki graficzne i kinową pracę kamery, które przypominają transmisję NFL. Autentyczność jest atrakcyjna; Pominąłem mniej przejść podczas gier, aby cieszyć się prezentacją.

Bardzo popularne podania oparte na umiejętnościach dodają interesującej (i opcjonalnej) zmarszczki do rzucania piłką nożną. Posiadanie obszaru docelowego i siatki celowniczej wymaga trochę przyzwyczajenia, ale dodatkowa kontrola nad położeniem piłki robi różnicę, szczególnie w przypadku unikania obrońców podczas rzucania przez środek pola. Szybko stało się to drugą naturą i bardzo tęskniłem za precyzyjnym sterowaniem celowaniem, kiedy wróciłem do gry w Madden 22. Z drugiej strony wskaźnik mijania nie jest czynnikiem. Ogólnie rzecz biorąc, moja pamięć mięśniowa, jak długo trzymam przycisk podania, połączona z doskonałymi podaniami i włączaniem lub wyłączaniem tej funkcji, nie miała zauważalnego wpływu na boisko.

Połączona franczyza ewoluowała w Madden 22 dzięki zaktualizowanemu systemowi zwiadu i przebudowanemu interfejsowi. W tym roku to bardziej wyrafinowanie. Dodanie motywacji i tagów dodaje graczom w lidze miłego poczucia człowieczeństwa. Motywacją jest chęć gry z rozgrywającym franczyzy lub na stadionie przy sprzyjającej pogodzie. Jeśli masz to, czego szuka wolny agent, możesz być w stanie przyciągnąć ich ofertą przyjazną zespołowi. W przeciwnym razie być może będziesz musiał przepłacić, aby wylądować swojego mężczyznę. Martwię się, jak to się rozegra w konkurencyjnych ligach; nie będzie jasne, jeśli natychmiast spowoduje to znaczną nierównowagę, ale istnieje potencjał.

Tagi są rzadsze i odzwierciedlają rolę gracza oraz sposób, w jaki wpływają na dynamikę zespołu jako całości. Zawodnik z tagiem Mentora może nie jest najlepszy na boisku, ale przyspieszy rozwój młodszych zawodników na ich pozycji. Jest to rodzaj czynnika poza boiskiem, który rozważają mistrzowie NFL, i podobał mi się ten dodatkowy element, kiedy budowałem swój zespół. Kiedy zaprojektowałem gwiaździste bezpieczeństwo, natychmiast zostałem zmotywowany do znalezienia weterana, od którego mogliby się uczyć, w zabawnej grze fabularnej, której często brakuje w Connected Franchise.

Twarz franczyzy pozostaje mieszanym wynikiem. Granie wyłącznie jako rozgrywający, biegacz lub obrońca może być zabawne, ponieważ bierzesz udział w każdej grze. W tym roku róg, nowa pozycja dla Face of the Franchise, jest gorszym doświadczeniem. Pojechałem całymi jazdami, nie mając żadnego wpływu na grę, i frustrujące było to, że przegapiłem bramki za wślizgi lub zatrzymałem jazdę z powodu rzeczy poza moją kontrolą.

Seria Madden NFL od dawna ma solidne podstawy rozgrywki, utrzymywane przez drobne ulepszenia rok do roku. Madden NFL 23 to pierwsza od dłuższego czasu iteracja, która odbudowuje ten fundament, i na tym polega największy tegoroczny sukces. Pomijając kilka śliskich kolizji, akcja bardziej oparta na fizyce jest dobrą zmianą, a kontrola nad umieszczeniem piłki z podań opartych na umiejętnościach jest mile widzianym dodatkiem. Dzieje się to kosztem tylko drobnych aktualizacji podstawowych trybów rozgrywki, ale ostatecznie było to właściwe wezwanie, a Madden jest do tego lepszą grą.Źródło : https://www.gameinformer.com/review/madden-nfl-23/a-short-gain-to-start-a-new-drive