Lego 2K Drive – zniszczalny świat pełen zabawy!

Lego 2K Drive – gra w pełni zniszczalnego świata

Studio Visual Concepts, znane z pracy nad grami wydawcy WWE i NBA, stworzyło najnowszą grę firmy 2K – Lego 2K Drive. Ta dynamiczna wyścigówka jest pełna zniszczalnych ceglanych środowisk, w których można się rozbić, oraz przyjazna dla dzieci narracja pełna zabawy w przełamywanie czwartej ściany.

Bricklandia – zabawny krajobraz Lego

Najlepszą cechą gry jest Bricklandia, zabawny krajobraz Lego, w którym osadzono 2K Drive. To świat błagający o rozbiórkę pod ciężarem twoich piszczących opon i niestandardowych masztów łodzi. Przyspieszanie po planszy otwartego świata (na którą człowiek nigdy nie chciałby nadepnąć) to ekscytujące doświadczenie, które jest jeszcze lepsze dzięki starannie animowanej zdolności automorfingu.

Gdy przemierzasz różne tereny, od drogi po teren i wodę, gracze automatycznie przełączają się między pojazdami, aby dopasować się do kontekstu. Opony i makaron wodny stanowią obramowanie światowych widoków i działają jak urocze przeszkody, a to połączenie rzeczywistych obiektów z konstrukcjami Lego wzmacnia zachwycającą atmosferę pudełka z zabawkami.

Wyścigi i misje ambientowe

Jako początkujący kierowca wyścigowy wpadasz do tego niesamowitego otwartego świata, stawiasz czoła atakowi rewolwerowców, żądając, aby ich flagi wzniosły się na cześć mistrza Sky Cup. Mohawked egomaniak Shadow Z służy jako twój rywal w tym przedsięwzięciu, wyskakując od czasu do czasu, aby przypomnieć ci, jaki jest złośliwy.

Aby chociaż zbliżyć się do pokonania go, musisz eksplorować Bricklandię w poszukiwaniu rywalizujących speedsterów, z których każdy ma swoje unikalne umiejętności jazdy, które ćwiczą w wyścigach w stylu Mario Kart. Od prawdziwego konia po kosmitę w garniturze, tworzą uroczy zespół i zapewniają nowe samochody i dodatki do zabawy, a także Brickbux, za który można kupić nowe maszyny i części.

Możesz także budować własne pojazdy cegła po cegle w garażu, co pozwoliło mi stworzyć naprawdę przeklęte przejażdżki. Chociaż system budowania nie jest najbardziej intuicyjny, wydaje się, że jest to odpowiedni ukłon w stronę skromnych początków budowania klocków Lego.

W zróżnicowanych biomach Bricklandii napotkasz także On-The-Go Events, misje ambientowe, do których możesz wpadać i wychodzić, aby uzyskać absurdalną zabawę, taką jak przeskakiwanie domów lub dryfowanie przez pole minowe.

Kooperacja Lego 2K Drive

Chociaż jest to trochę buggy, kolejną wspaniałą niespodzianką była kooperacja Lego 2K Drive na kanapie, która pozwala tobie i partnerowi wspólnie przedzierać się przez otwarty świat, gromadząc XP na bieżąco. Znalazłem się na drodze do bomb lub rozbijania celów dla mojego partnera, aby upewnić się, że jedno z nas zajmie pierwsze miejsce.

Mikrotransakcje

Niestety, słoń w pokoju, lub w tym przypadku małpa, to witryna sklepowa gry, Unkie’s Emporium, wprowadzona podczas samouczka przez tytułowego mechanika naczelnych. Tutaj możesz kupić walutę premium za prawdziwe pieniądze, które można wymienić, aby uzyskać dostęp do samochodów i postaci wcześniej zamkniętych za kosztowną ścianą Brickbux. Oczywiście można zdobyć wszystkie te przedmioty, szlifując, ale pokusa pozostaje, co jest niepokojące w przypadku gry tak wyraźnie skierowanej do młodszych odbiorców.

Podsumowanie

Lego 2K Drive buduje niesamowicie zachęcający świat, w którym króluje szybkość i głupota, gdy ścigasz się i zmieniasz w zachwycająco zniszczalnej scenerii. Pomimo frustrującego projektu misji i odrobiny błędów, Lego 2K Drive szybko przekonało mnie swoją absurdalną narracją pełną lekceważących dialogów i większych wyzwań w otwartym świecie. Gdyby tylko widmo mikrotransakcji nie było tak duże w tej przyjaznej dzieciom grze, zapewniłoby to jeszcze płynniejszą jazdę.

Źródło : Game Informer.