Recenzja kieszonkowego analogu – retro kieszonkowy Marvel


Wstęp

Ponieważ wydawcy z branży gier ścigają się, aby wdrożyć krótsze czasy ładowania, renderowanie oparte na ray tracingu i technologię blockchain, producent sprzętu retro, Analogue, nadal celebruje historię gier wideo. W swoim najnowszym wydaniu, Analogue Pocket, butikowy producent koncentruje się na fundamentalnym filarze gier retro — urządzeniach przenośnych.

Kieszonka analogowa to cudowne wzornictwo, wyznaczające nowy standard dla przenośnych gier wideo klasy premium, w stylu retro lub innym. Co najważniejsze, jest całkowicie legalny, ponieważ opiera się na oryginalnych wkładach.

Urządzenie jest wyposażone w oszałamiający 3,5-calowy ekran LCD z konfigurowalnymi trybami skalowania i wyświetlania, stację dokującą HDMI, popularny pakiet do tworzenia muzyki o nazwie Nanoloop oraz zgodność z silnikiem gier GB Studio. Co najważniejsze, odtwarza oryginalne wkłady Game Boy, Game Boy Color i Game Boy Advance bez emulacji. Urządzenie ręczne odtwarza również kartridże Sega Game Gear za pośrednictwem zastrzeżonego adaptera sprzedawanego osobno, z adapterami Neo Geo Pocket, Atari Lynx i TurboGrafx-16, które mają zostać wprowadzone na rynek w 2022 r. w cenie 29,99 USD za sztukę.

Ekran

Ekran kieszonkowy | Źródło zdjęcia: Alex Van Aken

Ekran

Oprócz biblioteki gier, najważniejszą częścią każdego urządzenia przenośnego jest ekranpl. P3,5-calowy wyświetlacz LCD firmy ocket o rozdzielczości 1600×1440 jest najostrzejszy, jaki kiedykolwiek widziałem w urządzeniu tego rodzaju. Kolory emanują żywiołowością i bogatym kontrastem, konkurując z — jeśli nie przewyższając — Piękny Wyświetlacze IPS które stały się standardem na scenie modowania Game Boya. CzUrządzenie jest również wyposażone w odporne na uszkodzenia szkło Gorilla Glass i wyświetlacz o zmiennej częstotliwości odświeżania, który zapobiega rozrywaniu ekranu w grach.

Dzięki wielu trybom obrazu Pocket przekonująco odtwarza wizualne artefakty, z których znane były urządzenia przenośne Nintendo, w tym efekty podświetlenia LCD i wzory subpikseli. Na przykład możesz przełączać się między profilami obrazów DMG, Pocket i Game Boy Light podczas grania na kasetach pierwszej generacji, wszystkie wiernie odwzorowując kultowe zielone odcienie oryginalnego sprzętu i układy siatki pikseli. Jeśli wolisz czysty obraz, możesz użyć niestandardowego profilu Analogue, który domyślnie wyświetla wspaniały czarno-biały obraz, gdy nie odtwarzasz tytułów z włączonymi kolorami. Dodatkowo, Analog pozwala dostosować palety kolorów, mieszanie ramek, ostrość, desaturację i rozmiar/położenie, ale głównie utknąłem przy ustawieniach domyślnych.

Granie w gry na Analog Pocket to prawdziwa przyjemność wizualna. Często wymieniam wkłady, aby zobaczyć, jak ekran premium poprawia każdy tytuł.

Doświadczenie podręczne

podręczny kieszonkowy analogowy

Kieszeń analogowa | Źródło obrazu: Analog, Inc.

Doświadczenie podręczne

Kieszonka analogowa wygląda znajomo, przypominając klasyczną formę Gameboya, choć z kilkoma aktualizacjami. Cztery przyciski z przodu są teraz dołączone do pada kierunkowego, a para przycisków naramiennych znajduje się po przeciwnych stronach tylnego gniazda kartridża z grą. Pomiędzy Start i Select znajduje się nowy przycisk Analog, który wywołuje menu systemu operacyjnego i opcje nawigacji. Możesz przypisać wszystkie te przyciski do preferowanych funkcji, co jest świetną funkcją ułatwień dostępu.

Pastelowy zielony przycisk zasilania pełni jednocześnie funkcję opcji uśpienia i budzenia za pomocą jednego naciśnięcia, dzięki czemu możesz wznowić gry, w których zostało przerwane – skutecznie służąc jako pływający stan zapisywania – znacznie poprawiając wrażenia z gier na urządzeniach przenośnych w porównaniu z tymi z przeszłości. Akumulator litowo-jonowy 4300 mAh zapewnia od sześciu do dziesięciu godzin odtwarzania. Możesz naładować baterię, zadokując ją w opcjonalnej analogowej stacji dokującej lub przez port USB-C kieszonkowego, który używam do łączenia się z moim MacBook Pro to wygodne źródło zasilania w podróży.

Chociaż kieszeń analogowa zapewnia doskonałe wrażenia, nie jest pozbawiona wad. Po zmianie gier powtarzający się błąd wyświetlał biały ekran błędu pomimo użycia czystego i odpowiednio umieszczonego wkładu. Prosty cykl zasilania łagodzi problem, ale mam nadzieję, że Analog rozwiąże go w przyszłej aktualizacji oprogramowania układowego.

Biorąc pod uwagę jego nazwę, to dziwne, że kieszeń analogowa nie mieści się bezpiecznie w kieszeni spodni o standardowym rozmiarze. Zamiast tego polecam zakup Pocket Hard Case, który kosztuje 29,99 USD, aby bezpiecznie przechowywać urządzenie podręczne w plecaku lub torbie roboczej. To raczej gołe akcesorium — obudowa to tylko dwa zazębiające się kawałki twardego plastiku — ale przynajmniej zapobiega zatarciu kieszeni podczas transportusiedzieć. Niestety, handheld nie mieści się w etui, jeśli podłączony jest adapter Game Gear, przez co mogę nosić akcesorium luzem w torbie.

Zadokuj, jak jest gorąco

podręczny kieszonkowy analogowy

Stacja dokująca analogowa | Źródło obrazu: Analog, Inc.

Zadokuj, jak jest gorąco

Sukces Switcha dowodzi, że gry przenośne są lepsze, gdy gracze mają opcje, a Analog mądrze idzie w ich ślady. Opcjonalna stacja dokująca analogowa (99,99 USD) umożliwia użytkownikom umieszczenie Pocketa na górze, aby wyświetlić obraz urządzenia na wyświetlaczu zgodnym z HDMI, takim jak telewizor lub komputerowy monitor do gier. Jeśli jesteś streamerem lub twórcą treści, który jest nawet nieznacznie zainteresowany wyróżnianiem gier retro, Dock jest koniecznością, ponieważ z łatwością współpracuje z kartami przechwytywania i oprogramowaniem do transmisji, takim jak OBS.

Jeśli jednak głównie grasz w gry przenośne, cóż, w twoich rękach i w podróży, powiedziałbym, że możesz na razie pominąć ten zakup.

Chociaż granie w gry Game Boy na dużym ekranie jest nowością, byłem rozczarowany brakiem funkcji urządzenia. Na przykład przełączanie trybu wyświetlania jest dostępne tylko w trybie ręcznym, a Analog Dock również nie łączy się z wieloma kontrolerami. ten oficjalna strona internetowa wymienia tylko pięć kompatybilnych gamepadów (patrz poniżej). Niestety, próbowałem podłączyć kontroler Xbox Series X za pomocą adaptera bezprzewodowego Xbox, ale to nie zadziałało. Chociaż miałem szczęście i miałem kontroler Switch Pro w szufladzie biurka, chciałbym w przyszłości zobaczyć obsługę bardziej obszernej listy kontrolerów.

GB Studio – tyle możliwości

kieszeń analogowa

Gurb’s Adventure działa na analogowym systemie operacyjnym | Źródło zdjęcia: Alex Van Aken

GB Studio – tyle możliwości

Jedną z najbardziej ekscytujących funkcji Analogue Pocket jest możliwość grania w oprogramowanie stworzone w GB Studio, silnik gry retro typu „przeciągnij i upuść”, odblokowujący zupełnie nową bibliotekę gier od niezależnych deweloperówers. Deweloperzy już wspierają Pocket na Itch.io, które możesz znaleźć tutaj. Jednak podkreśla, takie jak Deadeus oraz Kraj oposów nie pracują jeszcze nad Analogue Pocket, ponieważ ich twórcy muszą opublikować nowy typ pliku (.pocket), aby gry działały na urządzeniu.

Istnieje również możliwe obejście problemu polegające na utworzeniu własnego pliku .pocket, jeśli pobrana gra zawiera plik projektu GB Studio (.gbsproj), na przykład Przygoda Gurba oraz Pushingo zapewnić, które opisałem poniżej wraz z instrukcjami ogólnego użytkowania GB Studio. Pamiętaj, że korzystając z tego obejścia, prawdopodobnie napotkasz błędy, ale fajnie jest odkrywać możliwości tego urządzenia, gdy czekamy na oficjalną pomoc programistów.

Oh! Prawie zapomniałem. Ponieważ Analogue Pocket rozpoznaje tytuły GB Studio jako właściwe wydania Game Boya, możesz przełączać się między trybami wyświetlania, aby zobaczyć, jak te współczesne indies mogły wyglądać w latach 90. na oryginalnym sprzęcie. Tak bardzo to kocham.

Twórz muzykę za pomocą Nanoloop

Twórz muzykę za pomocą Nanoloop

Nanoloop to popularny pakiet do tworzenia muzyki do urządzeń przenośnych do gier, powszechnie używany od wczesnych lat 2000 do tworzenia ścieżek chiptune, a Analog Pocket jest dostarczany z wbudowanym. Na pierwszy rzut oka oprogramowanie może wydawać się onieśmielające; jednak jego minimalistyczny układ jest łatwy do nauczenia, jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z cyfrowych stacji roboczych audio lub sekwencerów opartych na midi. Chociaż krzywa uczenia się może być stroma, szybko zacząłem tworzyć bity, odwołując się do instrukcja cyfrowa i świetnie się bawiliśmy robiąc to. Sekwencer ma tylko cztery kanały (ograniczenie, które sprzyja kreatywności) i lubię proces określania, które dźwięki powinny mieć pierwszeństwo w moich utworach. Syntezatory, bębny i ścieżki dźwiękowe produkowane przez Nanoloop są przyjemne w manipulacji podczas tworzenia dźwięków. Załóżmy, że interesuje Cię proces tworzenia muzyki, nawet na poziomie początkującym. W takim przypadku Nanoloop jest świetnym miejscem do rozpoczęcia, a fakt, że zawiera go Analogue Pocket, jest niesamowity.

Werdykt

kieszeń analogowa

Fotografia autorstwa Alex Van Aken

Kieszeń analogowa | Źródło zdjęcia: Alex Van Aken

Werdykt: A

Analog Pocket to marzenie kolekcjonera. Niezależnie od tego, czy Twoja kolekcja rośnie, czy ma ugruntowaną pozycję, urządzenie podręczne wprowadza nowy poziom energii do ukochanej ery przenośnych gier. Pomimo kilku dziwactw, zapewnia niezrównaną wygodę fanom eksplorującym ogromną bibliotekę wkładów Game Boy, Game Boy Color, Game Boy Advance i Game Gear.

Uwolnienie

13 grudnia

Cena £

Kieszeń analogowa – 219,99 USD

Stacja dokująca analogowa – 99,99 USDŹródło : https://www.gameinformer.com/feature/2022/01/07/analogue-pocket-review-a-retro-handheld-marvel