Recenzja gry Lil Gator — Scaly Sentimentality


Każdy ma coś, z czym uwielbiał spędzać czas w przeszłości – restaurację, codzienną grę wideo, grupę przyjaciół – tylko po to, by pewnego dnia nieświadomie cieszyć się tym po raz ostatni. To przejmująca i często rozdzierająca serce prawda o tym, jak miejsca ewoluują, gusta się zmieniają, a priorytety zmieniają się wraz z wiekiem. Dla tytułowego bohatera gry Lil Gator Game tą czynnością jest odgrywanie ról na żywo ze swoją starszą siostrą. Gdy jego siostra wraca z college’u, Gator opracowuje plan, który ma odciągnąć ją od zajęć i wziąć udział w jeszcze jednej grze. Wynikająca z tego przygoda to krótka, urocza, inspirowana Zeldą igraszka, która przywołuje naszą słodko-gorzką nostalgię za zajęciami, miejscami i ludźmi, z którymi kiedyś spędzaliśmy dni, ale już nie robimy tego z tego czy innego powodu.

Podobnie jak sesja gry, którą bohater chce spędzić ze swoją siostrą, gra Lil Gator czerpie inspirację z serii The Legend of Zelda. Chociaż plan Gator sprowadza się do rekrutacji przyjaciół do dekorowania i odgrywania ról na placu zabaw, rozwija się jak wielka przygoda. Kartonowe wycinanki z fantastycznych ostoi, takich jak szlamy, nietoperze i mięsożerne rośliny, zamieszkują każdy zakątek wysp, dając ci „wrogów”, których możesz ciąć i zbierać łupy. Chociaż przybierają wygląd tych złych przygód fantasy, są nieożywieni i zasadniczo są paszą dla mieczy i dekoracją okien. Mimo to wyjęcie ich jest satysfakcjonujące i satysfakcjonujące, ponieważ kruszą się przyjemnie i upuszczają podstawową walutę za głównie przedmioty kosmetyczne.

Eksploracja jest głównym celem Lil Gator Game, ponieważ Gator przeszukuje wyspy w poszukiwaniu przyjaciół, którzy pomogą mu odnowić plac zabaw. Gator może wspinać się po dowolnej powierzchni (wraz z paskiem wytrzymałości, który można ulepszyć), pływać, skakać i latać na paralotni w poszukiwaniu innych antropomorficznych mieszkańców wyspy. Eksploracja jest często intuicyjna i sprowadza się do wspięcia się na najwyższy obszar w celu odnalezienia najbliższego przyjaciela, a następnie nawigacji do niego. Jednak ponieważ kilka miejsc na malowniczej głównej wyspie wygląda podobnie i nie ma dostępu do minimapy, łatwo jest zawrócić.

Gdy znajdziesz inne zwierzęta, często mają do wykonania małe zadanie, zanim dołączysz do swojej sprawy. Zwykle nie jestem największym fanem questów pobierania, ale są one zdrowe i wystarczająco szybkie, że nie miałem nic przeciwko. Misje obejmują zarówno zjeżdżanie na sankach ze wzgórz na twojej tarczy, jak i pomaganie innym zwierzętom w ich grach; Jedno spójne tematycznie zadanie wymagało ode mnie przerwania rozmowy telefonicznej mamy, aby mogła wziąć udział w herbacianym przyjęciu z córką. Każda ukończona misja dodaje znajomych do twojego placu zabaw, torując drogę do następnej aktualizacji. Kilka głównych zadań Lil Gator Game wymaga rekrutacji wartościowych zwierząt, takich jak trupa teatralna lub „fajne dzieciaki”, aby dołączyły do ​​​​gry i składają się z wielu części. Chociaż większość zadań jest spokojna i powtarzalna, uwielbiałem sprawdzać je z mojej listy rzeczy do zrobienia i dodawać NPC do mojego placu zabaw; Wróciłem nawet po tym, jak rzuciłem kredyty, aby zwerbować pozostałych przyjaciół.

Poruszając się po wyspach, odkrywasz także wspomnienia z młodości aligatora bawiącego się z jego siostrą. To nic innego jak szybkie spadki monologów, gdy Gator natrafia na obszary, ale przeszły długą drogę, aby sprawić, że poczułem się bardziej zainwestowany we współczesną historię. Nie chcę psuć narracji, ale kulminacją jest kilka ujmujących medytacji na temat znaczenia bycia obecnym, nawet gdy zmienia się twoje życie i zmieniają się twoje priorytety. Gdy się starzejemy, świat stawia przed nami oczekiwania, a osiągnięcie tych oczekiwań często odbywa się kosztem rzeczy, które kiedyś sprawiały nam przyjemność. Nic nie trwa wiecznie, a gra Lil Gator przypomina nam, że chociaż dobrze jest być odpowiedzialnym, zawsze powinniśmy zachować to dziecięce poczucie cudowności, wyobraźni i zabawy.

Gra Lil Gator jest tak krótka, jak słodka, a główna historia trwa niecałe pięć godzin, ale to wszystko, co musi być. W tym czasie uwielbiałem odkrywać każdy zakamarek świata w poszukiwaniu nowych przyjaciół, łupów i wspomnień. Zanim historia się zakończyła, gra dostarczyła przejmującą i wzruszającą wiadomość o równoważeniu ważnych części naszego życia. Gra Lil Gator nie jest najlepszą grą typu Zelda, w jaką grałem, ale prawdopodobnie zostanie ze mną na dłużej.Źródło : https://www.gameinformer.com/review/lil-gator-game/scaly-sentimentality