Recenzja Glory Hunters: Wyjątkowa przygodowa gra akcji RPG na Game Boy

Sprawdź naszą recenzję Glory Hunters, wyjątkowej przygodowej gry RPG akcji na Game Boy, która wywołała wiele emocji. Korzystając z premiery GB Studio w 2019 r., Glory Hunters to ambitna gra, której udało się przekroczyć swój cel crowdfundingowy na Kickstarterze w 2022 r. Ale co z jej rzeczywistą jakością?

Oryginalna i wciągająca rozgrywka

Glory Hunters, opracowane przez meksykańskie studio 2think design, wyróżnia się systemem punktów postępu zwanym „Glory Points” (GP). Aby awansować w grze, gracz musi dokonać „chwalebnych czynów”, które pozwolą mu zebrać te punkty i tym samym odblokować nowe obszary mapy. Ta oryginalna mechanika łącząca zdobywanie poziomów, eksplorację mapy i system walutowy oferuje wyjątkowe i wciągające wrażenia z gry.

Eksploracja i zanurzenie się w rozległym świecie

Dzięki otwartemu światu Glorianta o wymiarach 17×19, ponad czterokrotnie większemu niż pierwsza gra Link, Glory Hunters oferuje wysublimowane środowisko wizualne i dźwiękowe. Projekty bossów robią wrażenie, przerywniki urocze, a różne regiony świata mają silną identyfikację wizualną. Ścieżka dźwiękowa doskonale towarzyszy każdemu obszarowi gry, zapewniając niezapomniane i wciągające wrażenia dźwiękowe.

Eksplorację czasami utrudnia jednak brak stale dostępnej mapy, co zmusza gracza do odnalezienia drogi po mieście. Pomimo pewnych spowolnień podczas wyświetlania wielu wrogów na ekranie, zagadki, różnorodni wrogowie i ukryte sekrety rozsiane po całym otwartym świecie sprawiają, że gracz jest zainteresowany odkrywaniem.

Równoważenie mechaniki gry

Gra umiejętnie balansuje zdobywanie i wykorzystywanie Punktów Chwały, unikając w ten sposób zbytniego grindowania. Jednak niektóre funkcje rozgrywki, takie jak zarządzanie zdrowiem lub dystrybucja punktów, mogą czasami frustrować gracza i zmusić go do wycofania się. Pomimo pewnych błędów w tłumaczeniu i drobnych błędów gramatycznych, Glory Hunters zapewnia bogate i wciągające wrażenia, oferując innowacyjne spojrzenie na gry retro.

Podsumowując, Glory Hunters to gra, która przypadnie do gustu fanom ery Game Boya, oferując jednocześnie oryginalne i nowoczesne podejście do gatunku. Świat do odkrycia, wyzwania do pokonania i nostalgiczna atmosfera sprawiają, że ta gra jest obowiązkowa dla fanów przygodowych gier akcji RPG.

Źródło: www.nintendolife.com