Darkest Dungeon II: brutalna gra z satysfakcjonującym doświadczeniem

Darkest Dungeon II: brutalna i satysfakcjonująca gra

Darkest Dungeon II jest brutalną grą, gdzie prosty błąd lub pech może zrujnować twoją dwu- lub trzygodzinną wyprawę przed ostatnim bossem rozdziału. Nie ma punktów kontrolnych; jeśli twoja drużyna zginie, czas zacząć od nowa. Tylko niektóre odblokowane ulepszenia pozostają z tobą.

Jednocześnie Darkest Dungeon II jest najbardziej oczyszczającym i satysfakcjonującym doświadczeniem od czasu pierwowzoru z 2016 roku.

Tworzenie drużyny i walka

Podobnie jak w poprzednim wydaniu, tworzysz drużynę złożoną z czterech różnych bohaterów, którzy muszą przetrwać ekscytujące bitwy turowe, koncentrując się na pozycji, synergii i pewnym szczęściu.

System walki jest trudny do opanowania, ale niesamowicie satysfakcjonujący. Gdy poznasz swoją obsadę, zanurzysz się w ekscytujące doświadczenie uczenia się, kto pasuje do kogo, w jakiej pozycji i przeciwko którym stworzeniom. Bitwy przypominają układanie puzzli, dzięki czemu czujesz się wspaniale, gdy uda ci się stworzyć drużynę w jednym kawałku.

Sprawy komplikują się, gdy dodamy system stresu, kluczową mechanikę serii. Kiedy ich biały wskaźnik się skończy, twój bohater może się załamać, tracąc większość HP. Mogą również uzyskać pozytywny wynik i wyleczyć się, choć jest to mniej powszechne.

Eksploracja i podróżowanie

Oprócz walki, eksplorujesz niepokojące, ale pięknie zaprojektowane regiony, zanim dotrzesz do finałowego bossa swojej ekspedycji. Podróżujesz dyliżansem, pojazdem, który może ulec uszkodzeniu na niebezpiecznych drogach, dodając niechciane bitwy. Możesz także wybrać ścieżkę, którą chcesz obrać, czasami wiedząc, czego się spodziewać, a inni będąc całkowicie w ciemności.

Mechanika powinowactwa i wyzwanie

Nowy system powinowactwa pokaże, jak dobrze twoja drużyna się dogaduje. Konieczność zmiany całej strategii jest zarówno irytująca, jak i ogromne wyzwanie, które sprawiło, że poczułem się spełniony, kiedy przeciwstawiłem się przeciwnościom i pokonałem je.

Podsumowanie

Podczas gdy niektóre podróże są rażąco niesprawiedliwe, jest też niezwykłe osiągnięcie w znalezieniu równowagi w czymś, co powinno być całkowicie chaotyczne. Darkest Dungeon II to surowa, ale fantastyczna gra, której bitwy z białymi kostkami i ryzyko-wypełniona eksploracja wciągnie cię w pułapkę na wiele godzin.

Jeśli jesteś gotów dokonać niezbędnych poświęceń, jest to podróż warta podjęcia.

Źródło: Game Informer.