Raport: Dyrektor generalny Ubisoft przeprasza pracowników za komentarze „Piłka na korcie”.


Ubisoft stoi w obliczu burzliwych czasów finansowych i wewnętrznych, a dyrektor generalny Yves Guillemot był zmuszony liczyć się z ostatnimi komentarzami, które przerzucił winę na personel.

Po odwołaniu trzech niezapowiedzianych gier i opóźnieniu daty premiery Skull and Bones po raz szósty, Guillemot powiedział pracownikom „piłka jest po twojej stronie”, aby pomóc firmie o wartości 3 miliardów dolarów wrócić na właściwe tory.

Zmiany w Ubisoft zostały odrzucone przez „główne wyzwania” w branży, słabe wyniki Mario + Rabbids: Sparks of Hope i Just Dance 2023 oraz zbliżającą się „restrukturyzację” wydawcy. W środę nowy raport Kotaku ujawnił, że Ubisoft przeprowadził ogólnofirmowe pytania i odpowiedzi, aby odnieść się do wiadomości o restrukturyzacji. Tam prezes przeprosił za swoje wcześniejsze wypowiedzi.

„Słyszałem twoją opinię i przykro mi, że zostało to odebrane w ten sposób” – powiedział Guillemot, według obecnych źródeł. „Mówiąc „piłka jest po twojej stronie”, aby dostarczyć nasz skład na czas i na oczekiwanym poziomie jakości, chciałem przekazać myśl, że bardziej niż kiedykolwiek potrzebuję twojego talentu i energii, aby to się stało. Jest to zbiorowa podróż, która zaczyna się oczywiście ode mnie i zespołu kierowniczego, aby stworzyć warunki dla nas wszystkich, aby wspólnie odnieść sukces”.