Randy Pitchford z Gearbox ustępuje ze stanowiska prezesa Gearbox Software


Gearbox Software ogłosiło, że były dyrektor ds. technologii, Steve Jones, będzie teraz pełnił funkcję nowego prezesa Gearbox Software po zmianie przywództwa. Współzałożyciel Gearbox Entertainment, Randy Pitchford, nadal będzie pełnił funkcję dyrektora generalnego i prezesa macierzystej firmy Gearbox i skupi się na filmie i telewizji jako prezes nowo utworzonego Gearbox Studios.

Czy to było mylące? Cóż, zapnij pasy. Zasadniczo dział rozwoju gier wideo Gearboxa, odpowiedzialny za gry takie jak Borderlands, będzie teraz prowadzony przez Jonesa. Tymczasem firma macierzysta Gearbox, Gearbox Entertainment (która została przejęta przez Embracer Group na początku tego roku) nadal będzie nadzorowana przez Pitchford.

Film Borderlands — obsada zdjęć

Ponadto Pitchford będzie pełnił funkcję prezesa nowego działu o nazwie Gearbox Studios, który będzie nadzorował projekty filmowe i telewizyjne firmy, począwszy od nadchodzącego filmu fabularnego Borderlands.

W ćwierkać, Pitchford wyjaśnił dalej, że będzie odpowiedzialny za „strategię kreatywną i biznesową na wysokim poziomie”, jednocześnie pełniąc w razie potrzeby funkcję „hybrydowego” dyrektora kreatywnego. Oznacza to, że Pitchford nadal będzie oferować wskazówki dotyczące różnych kreatywnych projektów w Gearbox.

W międzyczasie Jones poprowadzi wszystkie działania związane z produkcją i rozwojem w studiu gier Gearbox i będzie nadzorował wiele gier AAA, które są obecnie opracowywane.

Gearbox zostało założone w 1999 roku i przez lata pracowało nad projektami takimi jak Half-Life, Brothers in Arms, Duke Nukem, Aliens i Borderlands pod Pitchfordem. Oficjalny film Borderlands z Cate Blanchett w roli głównej został ogłoszony w 2020 roku, rozszerzając zasięg firmy na film.

Gearbox Studios pracuje obecnie nad Tiny Tina’s Wonderlands, spinoffem Borderlands osadzonym w pokręconej, stołowej grze RPG fantasy.

Matt TM Kim jest redaktorem wiadomości IGN. Możesz do niego dotrzeć @lawoftd.

Source : https://www.ign.com/articles/gearbox-software-new-president-steve-jones-randy-pitchford