Random: Pokémon Scarlet and Violet Glitch pozwala pominąć szkołę (i historię)


Obraz: Firma Pokémon

Było wiele usterek w Pokémon Scarlet i Violet, które zaskoczyły nas podczas pierwszych kilku dni gry na wolności. Ale oprócz rujnowania autoportretów, zwiększania prędkości sprintu i zapewniania umiejętności skoku w dal, nie widzieliśmy takiego, który faktycznie omijałby historię gry… to znaczy do teraz.

Jak zauważył u/GalaxyHunter17 na Reddicie, w grze jest pewna luka, która, jeśli się jej podąży, pozwala pominąć pierwszy dzień szkoły i pozornie początek historii. Sama usterka jest stosunkowo wolna od spoilerów, chociaż istnieją pewne lokalizacje i opis, dokąd zabierze Cię samouczek gry w poniższych szczegółach. Dlatego jeśli masz nadzieję wejść do gier zupełnie świeżo, musimy wspomnieć o następujących rzeczach:

Lekkie spoilery dla Pokémon Scarlet i Violet przed nami!

Pełne szczegóły usterki przedstawiono w poście Reddit poniżej, chociaż podstawowa istota pokazuje, że wykorzystujesz skok do lokalizacji, dzięki czemu możesz przypadkowo znaleźć się w Strefie 4, mimo że nigdy nie brałeś udziału w samouczku wprowadzającym.

Chociaż wydaje się to zabawną usterką, GalaxyHunter17 szybko odkrył, że historia gry jest nierozerwalnie związana z twoim pierwszym dniem w szkole – przedmiotami, które tam zdobywasz, i wątkami fabularnymi, które to inicjuje. Oznacza to, że kiedy ty opuszczasz szkołę, Paldea stoi w miejscu. Niech to będzie dla was nauczką, dzieci – nigdy nie opuszczajcie szkoły.

Oczywiście w grze tak niedopracowanej jak Scarlet and Violet nie tylko fabuła jest powiązana z zadaniami początkowymi. Opuszczenie pierwszego dnia w szkole oznacza, że ​​nie ma tam siłowni, gwiazd drużyny i, co dziwne, niekończącej się godziny dziennej — co nie znaczy, że powstrzymało to GalaxyHunter17 przed zdobyciem 200 wpisów w ich Pokédexie.

Czy może to być głęboka wiadomość od Game Freak o ryzyku pominięcia dobrej edukacji, czy po prostu kolejna usterka w grze, która wydaje się być ich pełna? W jakiś sposób skłaniamy się ku temu drugiemu.

Co sądzisz o tej usterce polegającej na opuszczaniu szkoły? Daj nam znać w komentarzach!

Źródło : https://www.nintendolife.com/news/2022/11/random-pokemon-scarlet-and-violet-glitch-lets-you-skip-school-and-the-story