Random: Pierwsza na świecie „konsola NFT” ma bardzo znajomo wyglądające logo


Zdjęcie: Nintendo Life / Damien McFerran

To się dzieje, w porządku. Polium, firma Web 3 (Web 3 to idea nowej wersji Internetu, którą znamy dzisiaj, z formą dystrybuowaną w blockchain) ujawniła w ten weekend pierwszą konsolę do gier wideo NFT.

Ta mała czarna skrzynka, nazwana Polium One, ma być „wielołańcuchową konsolą do gier Web 3” i będzie miała w systemie zarówno istniejące, jak i ekskluzywne gry, gdy zostanie uruchomiona w 2024 roku. I chociaż konsola spotkała się z krytyką W sieci niektórzy z was, użytkownicy Twittera o orleokich oczach, zauważyli pewne podobieństwa między logo Polium a logo konkretnej konsoli Nintendo.

Przyjrzyj się bliżej pudełku lub środkowemu przyciskowi kontrolera w poniższym tweecie. Odwróć to trochę. Dodaj linię. Czy ty to widzisz?

Może „słyszysz to?” może być lepszym pytaniem, jeśli znasz dźwięk startowy GameCube. Jeśli odwrócisz logo Polium i narysujesz linię pośrodku – ta-da! I nie minęło dużo czasu, zanim ludzie zaczęli wbijać się w firmę w poszukiwaniu podobieństw.

@Oddottallen wykonał nawet nasze wskazówki i pokazał, jak logo może być potencjalnie „inspirowane” kultowym boxem GameCube-G.

Wcześniej dzisiaj Polium odpowiedziało na twierdzenia, że ​​firma „skopiowała” logo GameCube, przedstawiając swoje plany dotyczące konsoli blockchain w mediach społecznościowych, stwierdzając, że kształt „P” oznacza Polium, a kostka pośrodku oznacza sprzedaż konsoli -point — NFT i blockchain.

Mimo że Polium zapowiedziało, że zmieni logo i wymyśli coś oryginalnego, czy uważasz, że ludzie przestali drażnić się z firmą w sieci? Oczywiście nie. Czasem możemy polegać na Twitterze, by po południu zachichotać, zwłaszcza na tym związanym z Nintendo.

GameCube nie jest jedynym logo, z którym porównywano logo Polium. Fani Minecrafta również szybko podkreślili, że małe „P” Polium One jest więcej niż trochę podobne do PebbleHost, znanej renomowanej usługi hostingu serwerów używanej w grze Minecraft.

A może Polium jest po prostu wielkim fanem brytyjskiego wydawcy PQube, który pomógł wprowadzić gry takie jak New Super Lucky’s Tale i Cat Quest na Switch i publikuje nadchodzące pozwolenie na mikstury.

Z pewnością jest to dość popularny kształt logo, ale nawet jeśli to przypadek, trudno nie zauważyć podobieństw do tych projektów, zwłaszcza GameCube, który od dawna ugruntował się jako legendarne logo konsoli do gier wideo.

Musimy zobaczyć, jak będzie wyglądało nowe logo Polium One.

Źródło : https://www.nintendolife.com/news/2022/07/random-the-worlds-first-nft-console-has-a-very-familiar-looking-logo