Random: Emulacja Wii U na Steam Deck Valve obsługuje sterowanie żyroskopem


Zdjęcie: Kwatera główna Steam Deck

Steam Deck firmy Valve już udowodnił, że jest w stanie obsługiwać wszelkiego rodzaju emulatory gier wideo. Jeszcze bardziej imponujące jest jednak to, jak wydajny jest emulacja Wii U i 3DS.

Jak podkreślono na stronie internetowej Steam Deck HQ, podręczny komputer firmy Valve jest w stanie nie tylko dzielić ekrany na monitorach z odpowiednimi emulatorami (Citra dla 3DS i Cemu dla Wii U), ale może również odtwarzać sterowanie żyroskopem występujące w niektórych grach na Wii U.

Zostało to pokazane w kilku grach Wii U, które wciąż nie są dostępne na Nintendo Switch – The Legend of Zelda: Wind Waker HD i Star Fox Zero. Możesz również zobaczyć pełne wideo Star Fox Zero w akcji.

I znowu, jeśli masz ochotę na grę na dwóch ekranach na 3DS (lub Wii U), jest to również możliwe dzięki Steam Deck. Poniżej znajduje się „weryfikacja koncepcji” przedstawiająca The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D:

Emulacja Nintendo na Steam Deck została również zaprezentowana w grach takich jak F-Zero GX (GameCube) przy użyciu emulatora Dolphin. Możesz przeczytać więcej w naszym poprzednim reportażu:

Czy wypróbowałeś już Steam Deck? Zostaw komentarz poniżej.

Źródło : https://www.nintendolife.com/news/2022/09/random-wii-u-emulation-on-valves-steam-deck-supports-gyro-controls