Random: czekaliśmy ponad pół dekady na „nową” główną grę Zelda


Obraz: Nintendo

The Legend of Zelda: Breath of the Wild to niesamowita gra i prawdopodobnie moglibyśmy grać w nią w nieskończoność, ale jak być może pamiętasz, minęło już ponad pięć lat od premiery najnowszej pozycji z serii (a w marcu przyszłego roku sześć). Tak, mówimy o marce Nowy przygody tutaj – więc nie obejmuje to przeróbek, takich jak Skyward Sword HD lub spin-offów.

Mając to na uwadze, dzisiaj wyznaczamy „najdłuższą lukę” w „nowych” wydaniach w historii serii The Legend of Zelda. Poprzedni rekord to czas pomiędzy klasykiem Game Boya Link’s Awakening (1993) a hitem N64 The Legend of Zelda: Ocarina of Time (1998). Fakt ten został podkreślony przez konto na Twitterze ’BombosMedalion’ – zwracając uwagę, że między tymi konkretnymi tytułami upłynęło około pięciu lat, pięciu miesięcy i 15 dni:

Ta nowa luka między wydaniami będzie jeszcze większa – wraz z ogłoszeniem przez Nintendo na początku tego roku The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 zostanie opóźnione do wiosny 2023 roku. Dokładna data nie została jeszcze ustalona, ​​więc jest to uzależnione od zmiana. Warto również wziąć pod uwagę fakt, że świat został wywrócony do góry nogami w ciągu ostatnich kilku lat z powodu pandemii, a harmonogramy rozwoju w firmach zajmujących się grami na całym świecie nie zawsze układały się zgodnie z planem.

Kiedy kontynuacja została opóźniona na początku tego roku, w marcu, szef serii Eiji Aonuma wspomniał, że zespół chciał, aby to kolejne doświadczenie było „coś wyjątkowego”. Kontynuacja BOTW została pierwotnie ogłoszona na E3 w 2019 roku. A ponieważ gry stają się coraz większe i lepsze dzięki nowym technologiom i większym otwartym światom, czas oczekiwania na wysokobudżetowe tytuły, takie jak Zelda, prawdopodobnie się wydłuży.

Kolejną serią Nintendo, która była w długim cyklu rozwojowym, jest Metroid Prime – przy czym rozwój czwartej pozycji został złomowany i ponownie uruchomiony wraz z Retro Studios w 2019 roku. Inne gry, takie jak Grand Theft Auto V, a nawet The Elder Scrolls V: Skyrim, były dostępne na trzech konsolach generacje – i zostały przeniesione na wiele platform. Więc gry nie tylko trwają dłużej, ale w niektórych przypadkach trzymają się znacznie dłużej – z DLC po premierze i wsparciem.

Jak się czujesz, czekając tak długo na nową główną grę Legend of Zelda? Czy pięć lat przerwy między nowymi wydaniami jest zbyt długie dla tak ważnej serii Nintendo, jak Zelda, czy też cieszysz się, że Nintendo zajmuje tyle czasu, ile potrzebuje? Daj nam znać w komentarzach.

Źródło : https://www.nintendolife.com/news/2022/08/random-weve-been-waiting-over-half-a-decade-for-a-new-mainline-zelda-game