Raindrop Sprinters: wciągająca gra zręcznościowa dla entuzjastów punktacji

Nigdy nie zgadniesz, jaka niesamowita gra została zatwierdzona na Nintendo Switch! Raindrop Sprinters to tytuł niezależny, który z powodzeniem mógłby być grą mobilną, gdyby nie estetyka wiernie nawiązująca do gier arcade z początku lat 80.

Wyrusz w pełną wrażeń przygodę

Kontrolujesz kota reprezentowanego przez pływającą łapę, którego jedynym celem jest przejście ekranu z jednej strony na drugą i powtarzasz tę czynność 40 razy, aby ukończyć grę standardową. Podczas każdego szybkiego przejścia krople deszczu spadają z dachu z tektury falistej powyżej, krople spadają losowo, z wystarczającą ilością szczelin, aby umożliwić bezpieczne przejście. Mając tylko jedno życie, jest to uproszczone, ale jest tu podstawowa gra punktowa, która jest zarówno całkowicie wciągająca, jak i bezlitosna.

Zmierz się z ulewnym deszczem

Krople deszczu szybko nabierają prędkości. Jeśli zbyt długo pozostaniesz na pierwszym ekranie, deszcz szybko zamieni się w piekielną ulewę. Przeciąganie może mieć dobry wpływ na wynik, gdyż na każdym ekranie w nieregularnych odstępach czasu pojawia się określona liczba gwiazdek. Większość jest żółta, a kilka jest różowych, co daje podwójną premię. Jednak przy stale rosnącym tempie opadów, kręcenie się w celu zdobycia punktów sprawia, że ​​wszystko staje się wykładniczo trudniejsze. Po kilku minutach jest już powódź zagrażająca życiu kota. Wypełnianie ukrytych celów, takich jak złapanie wszystkich gwiazdek lub oczyszczenie określonej liczby ekranów, pozwala zdobyć odznaki, z których siedem odblokowuje „potężne umiejętności”. Jednak elementem, który naprawdę wyróżni rankingi, jest unik w ostatniej sekundzie. Im bliżej trafienia cię kropelka, tym wyższa premia za wynik, aż do maksymalnie 500, co jest sygnalizowane przez wybuch zielonych bąbelków w pobliżu twojej łapy. Pomyśl o tym jak o paradzie, o kocie bawiącym się żabą z kroplami niebezpieczeństwa.

Powolność, by uratować kota

Trudno jest wyczyścić 40 ekranów, ale jednym naciśnięciem przycisku można uruchomić mechanizm zwolnionego tempa, który w razie potrzeby może Cię uratować. Efekt ten, kontrolowany przez wskaźnik mocy, który nieznacznie ładuje się przy każdym udanym ekranie, spowalnia deszcz i nieznacznie zwiększa prędkość. Wskaźnik szybko się jednak opróżnia, dlatego należy go używać zarówno taktycznie, jak i oszczędnie. Dostępny jest tryb TATE, który zapewnia jeszcze bardziej autentyczne wrażenia z gier arkadowych. Dostępne są także inne tryby gry, takie jak „Endless”, w którym możesz przekraczać granice, oraz „Koty i psy”, które powodują natychmiastową deszczową zawieruchę. Tryb dostosowywania pozwala również wydać zgromadzone punkty na uzyskanie bonusów ochronnych, które ułatwią lub utrudnią grę, w zależności od poziomu umiejętności, a także kilku innych odmian do odblokowania.

Czysta i prosta gra zręcznościowa

Raindrop Sprinters to prawdziwa gra zręcznościowa, której podstawowa prostota jest wsparta głęboką punktacją rozgrywki, do której można podejść na różne sposoby, ostatecznie zapewniając niekończącą się refleksyjną przygodę, która porwie najbardziej niecierpliwych i nagrodzi najbardziej oddanych deszczem euforia. Ta gra nie spodoba się każdemu i dla większości graczy będzie mało atrakcyjna lub długowieczna, ale robi to, co robi dobrze, a jej konstrukcja jest całkiem sprytna. Kiedy dojdziesz do momentu podejrzanego zen, w którym unikasz tych spadków wbrew wszelkim przeciwnościom, ryzykujesz, że rozwiniesz prawdziwe uzależnienie od „jeszcze jednej gry”.

Źródło: www.nintendolife.com