Quantic Dream podobno opracowuje grę Star WarsPlotki sugerują, że trwają prace nad kolejną grą Gwiezdnych Wojen, tą stworzoną przez Quantic Dream, która wcześniej pracowała nad Heavy Rain i Detroit: Become Human. Plotki zaczęły się, gdy francuski YouTuber Gautoz opublikował wideo, w którym twierdził, że Quantic Dream może pracować nad grą Star Wars, która została wybrana przez VGC.

Niedługo potem Tom Henderson z DualShockers opublikował artykuł stwierdzający, że niezależne źródło dostarczyło dowodów na to, że gra była prawdziwa i była rozwijana przez ostatnie 18 miesięcy, co Kotaku był w stanie potwierdzić na podstawie własnych źródeł. Omawiana gra Gwiezdnych Wojen podobno różni się od innych gier Quantic Dream z szybkimi wydarzeniami, takich jak Detroit: Become Human. Zamiast tego gra będzie miała bardziej tradycyjną rozgrywkę akcji, być może w środowisku otwartym i z elementami dla wielu graczy.

Quantic Dream, kierowane przez szefa studia Davida Cage’a, ogłosiło w 2019 roku, że zakończy umowę z PlayStation i posuwa się do przodu nad tytułami wieloplatformowymi. Podobnie na początku tego roku firma Lucasfilm Games ogłosiła, że ​​Electronic Arts nie będzie już wyłącznym twórcą gier Star Wars i ogłosiła, że ​​Ubisoft ma w planach tytuł Star Wars z otwartym światem. Niedawno ogłoszono również, że Aspyr pracuje nad pełnym remakiem Star Wars: Knights of the Old Republic.

Biorąc pod uwagę liczbę ogłoszonych do tej pory gier Gwiezdnych Wojen, nie będzie zaskoczeniem, że w drodze jest ich więcej. Quantic Dream nie skomentował publicznie tych plotek i ważne jest, aby pamiętać, aby traktować te rzeczy z przymrużeniem oka, dopóki nie zostanie wydane oficjalne ogłoszenie.Source : https://www.gamespot.com/articles/quantic-dream-reportedly-developing-a-star-wars-game/1100-6496360/?ftag=CAD-01-10abi2f