Puzzle Quest 3 pojawi się na PlayStation i Xboksie w przyszłym miesiącu


W lutym 2022 roku deweloper Infinity Plus Two i wydawca 505 Games uruchomili Puzzle Quest 3 na Steam Early Access i platformy mobilne. Teraz, tuż po pierwszej rocznicy premiery Wczesnego Dostępu, studio ogłosiło, że rozszerza listę platform, na których gra się pojawi.

Puzzle Quest 3 wykorzystuje mechanikę dopasowywania trzech elementów i odgrywania ról z poprzednich gier, wraz z bezpośrednimi bitwami, w których wrogowie mogą manipulować łamigłówkami swoich przeciwników. Ta trzecia pozycja wprowadziła również nowy tryb przygodowy, większą planszę do układania puzzli i sezonowe historie.

RPG typu „dopasuj trzy” zyskało trochę rozgłosu dzięki rozpoznawalnej nazwie franczyzy, ale reakcje na wersję Early Access były podzielone. Z prawie 400 recenzjami użytkowników na Steam, odbiór ma obecnie ocenę „mieszaną”. W tych recenzjach kilku fanów chwali mechanikę układanki typu „dopasuj trzy” i fabułę. Jednak w negatywnych recenzjach większość graczy mocno krytykuje strukturę monetyzacji free-to-play i to, jak bardzo Puzzle Quest 3 próbuje skłonić graczy do wydawania pieniędzy.

Recenzje na platformach mobilnych iOS App Store i Google Play są zdecydowanie wyższe, a każda wersja mobilna ma oceny użytkowników około czterech na pięć, być może dzięki większej tolerancji mechaniki free-to-play na tych platformach. Infinity Plus Two wprowadziło ulepszenia w tym zakresie od pierwszego uruchomienia w ramach wczesnego dostępu poprzez przegląd ekonomiczny, który zmniejszył złożoność zasobów. Mimo to deweloper twierdzi, że będzie nadal czynił postępy w oparciu o opinie fanów.

„Otrzymaliśmy ogromną ilość opinii i ciągłego wsparcia od naszych graczy Puzzle Quest 3 we wczesnym dostępie Steam i na platformach mobilnych” – powiedział dyrektor generalny i kreatywny Infinity Plus Two, Steve Fawkner, w komunikacie prasowym. „Opinie fanów były dla nas nieocenione, zwłaszcza w pierwszym roku naszej obecności na rynku. Zespół ciężko pracował nad planem, wprowadzając nowe funkcje, ciągłe aktualizacje i zapewniając całkowicie wyjątkowe wrażenia z gry, pozostając wiernym klasycznej walce logicznej korzenie, z których słynie Puzzle Quest”.

Dopiero okaże się, ile Infinity Plus Two nauczyło się z okresu wczesnego dostępu na Steamie, ale dowiemy się, czy wersje konsolowe zawierają te krytykowane uwagi, gdy Puzzle Quest 3 zostanie uruchomione na PlayStation 5, Xbox Series X / S, PlayStation 4 i Xbox One 18 kwietnia. Gra pozostanie darmowa na wszystkich platformach.Źródło : https://www.gameinformer.com/2023/03/14/puzzle-quest-3-coming-to-playstation-and-xbox-next-month