PSVR 2 zostanie wydany na początku 2023 r.PSVR 2, zestaw słuchawkowy VR nowej generacji PlayStation, pojawi się na początku 2023 roku.

Według wielu serwisów społecznościowych PlayStation na Twitterze i Instagramie, zestaw słuchawkowy PlayStation VR nowej generacji zablokował się w oknie wydania w pierwszych miesiącach przyszłego roku.

Okno to zostało potwierdzone na oficjalnym koncie PlayStation na Instagramie, a także na licznych regionalnych kontach PlayStation na Twitterze z Francji i Brazylii.

PSVR 2 to kolejny zestaw słuchawkowy Sony do rzeczywistości wirtualnej. Według Sony, PSVR 2 będzie wyposażony w wyświetlacz OLED o rozdzielczości 2000×2040 pikseli na oko i częstotliwości odświeżania do 120 Hz. Wykorzystuje śledzenie gałek ocznych na lewą stronę i ma pole widzenia 110 stopni.

Sony ogłosiło również, że PSVR 2 będzie mieć ponad 20 gier w dniu premiery. Firma opracowuje również ekskluzywne gry VR na gogle, w tym Horizon: Call of the Mountain, oparte na popularnej serii Horizon.

PlayStation VR2: obrazy z zestawu słuchawkowego

Podczas gdy specyfikacje PSVR 2 mogą konkurować ze specyfikacjami Oculus Quest 2 i Valve Index, nadal jest to przewodowy zestaw słuchawkowy i do działania wymaga PlayStation 5. Czynniki te mogą stać się przeszkodą w porównaniu z bezprzewodowymi zestawami słuchawkowymi Meta, chociaż na początku tego roku otrzymały one podwyżkę cen.

Czy wybierzesz zestaw słuchawkowy PSVR 2 nowej generacji firmy Sony? Daj nam znać w komentarzach.

Matt TM Kim jest redaktorem wiadomości IGN. Możesz do niego dotrzeć @Lawoftd.

Źródło : https://www.ign.com/articles/psvr-2-will-be-released-in-early-2023