Przyszłość Fall Guys w Fortnite: co musisz wiedzieć

Współpraca pomiędzy Epic Games i Fall Guys przybiera nowy obrót!

Fuzja dwóch kultowych gier

Firma Epic Games ogłosiła niedawno pojawienie się zasobów, animacji i postaci Fall Guys w trybie kreatywnym Fortnite, zwanym UEFN. Od maja gracze będą mogli tworzyć i rozgrywać niestandardowe poziomy Fall Guys bezpośrednio w Fortnite. W tym samym czasie ogłoszono także zasoby gier Lego i Rocket Racing dla UEFN.

Prawdziwa szansa dla graczy

Saxs Persson, wiceprezes wykonawczy Epic Games, podkreślił, że dodanie Fall Guys do Fortnite zapewni graczom wiele korzyści, szczególnie ze względu na łatwość dostępu z Fortnite, już bardzo popularnej gry. Wspomniał jednak, że oryginalna gra Fall Guys będzie nadal istnieć samodzielnie.

Synergia pomiędzy dwoma wszechświatami

Chociaż fuzja Fall Guys i Fortnite jest chwalona, ​​dodanie postaci i rozgrywki z Fall Guys do Fortnite zapewnia jeszcze więcej zabawy podczas grania, szczególnie ze znajomymi. Epic Games potwierdza również, że nadal wspiera Fall Guys jako grę niezależną, pomimo rozwoju tej współpracy.

Stale rozwijająca się historia sukcesu

Fall Guys, stworzone przez brytyjskie studio Mediatonic, odniosło ogromny sukces po wydaniu w 2020 roku na PC i PlayStation 4. W następnym roku gra, przejęta przez Epic Games, została następnie wydana na różnych platformach, a w ciągu zaledwie dwóch tygodni wzięło w niej udział 50 milionów graczy. Pomimo wewnętrznych zmian w Epic Games priorytetem pozostaje utrzymanie Fall Guys jako samodzielnej gry.

Źródło: www.eurogamer.net