Przyszłość E3 stanęła pod znakiem zapytania: zerwane partnerstwo i nowa odsłona planowana na 2025 rok.

Pokaz E3 2023 został odwołany w marcu ubiegłego roku, a organizatorem PAX, ReedPop, był odpowiedzialny za organizację wydarzenia, pierwszego z wieloletniego kontraktu. Jednak ESA, organizator targów E3, zapowiedziała, że ​​partnerstwo to nie będzie kontynuowane.

Polubowna separacja

Według GameIndustry.biz, ESA i ReedPop podjęły wspólną decyzję o rozstaniu. Ponadto targi E3 2024, które są nadal zaplanowane, nie odbędą się w tradycyjnym miejscu, czyli Los Angeles Convention Center. O sprawie poinformowało już samo miasto. Nie jest jasne, gdzie odbędą się targi E3, ale strona podaje, że ESA również zamierza całkowicie zmienić wydarzenie w 2025 r.

„Doceniamy partnerstwo ReedPop przez ostatnie 14 miesięcy i wspieramy ich ciągłe wysiłki mające na celu zgromadzenie branży i fanów podczas różnych wydarzeń” – powiedział prezes i dyrektor generalny ESA Stanley Pierre-Louis w oświadczeniu przekazanym GameIndustry.biz. „Chociaż skala targów E3 pozostaje niezrównana w naszej branży, nadal zastanawiamy się, w jaki sposób możemy je rozwinąć, aby lepiej służyć branży gier, i oceniamy wszystkie aspekty wydarzenia, od formatu po lokalizację. Jesteśmy zaangażowani w odgrywanie naszej roli organizatora wydarzeń branżowych i nie możemy się doczekać, aż w nadchodzących miesiącach będziemy mogli podzielić się wiadomościami na temat targów E3. »

Niezbędne odrodzenie

ReedPop miał misję ożywienia tegorocznych targów E3 po tym, jak w ostatnich latach serial miał problemy z powodu pandemii i malejącego zainteresowania wydawców/programistów. Edycja 2023 została odwołana po tym, jak Nintendo, Sony i Microsoft odmówiły udziału wraz z wydawcami takimi jak Ubisoft i Sega. Ostatnie osobiste targi E3 odbyły się w 2019 r., a od wydarzenia online w 2021 r. każde kolejne E3 zostało całkowicie odwołane. Od tego czasu Summer Game Fest Geoffa Keighleya wypełnił tę pustkę.

Źródło: GameIndustry.biz

Źródło: www.gameinformer.com