Przewodnik dla początkujących Sable: Siedem rzeczy, które chcielibyśmy wiedzieć na początku


Sable jest już dostępne, a gra przygodowa z otwartym światem nosi swoje inspiracje na grubych rękawach. Dzięki estetyce mocno zapożyczonej ze sztuki Moebiusa i rozgrywce, która w dużej mierze zapożycza z The Legend of Zelda: Breath of the Wild, możesz przejść do debiutanckiej gry na komputery i konsole od dewelopera Shedworks, myśląc, że wiesz, czego się spodziewać. Ale Sable ma w zanadrzu wiele niespodzianek. Może się wydawać, że to Breath of the Wild bez walki, ale różni się od arcydzieła Nintendo na wiele innych sposobów. A jeśli pójdziesz w oczekiwaniu na pacyfistkę Zeldę, możesz czekać na mechaników, którzy nigdy się nie pojawią.

Oto siedem rzeczy, o których chcielibyśmy wiedzieć, kiedy po raz pierwszy wyruszyliśmy w naszą pustynną przygodę.

MOŻESZ ZWIĘKSZYĆ SWOJĄ WYTRZYMAŁOŚĆ

Sable jest radykalnie otwarty, co oznacza, że ​​łatwo jest ukończyć grę bez odkrywania obszaru, który musisz znaleźć, aby ulepszyć swoją wytrzymałość. (Tak trudno jest znaleźć, w rzeczywistości nie sądziłem, że możesz w ogóle ulepszyć swoją wytrzymałość przez około 10 godzin). Ale ty Móc jeśli wiesz, gdzie szukać.

Na początku gry, zanim jeszcze opuścisz obszar startowy, najprawdopodobniej natkniesz się na Chuma. Te pływające stworzenia wyglądają jak węże zrobione z marshmallow i jeśli wejdziesz z nimi w interakcję, dadzą ci jajko żuka. Jeśli grałeś w Breath of the Wild, gdzie przyniesienie Korok Seeds do Hestu odblokowało dodatkowe miejsca w ekwipunku, możesz spodziewać się czegoś podobnego w Sable. I rzeczywiście, Chum Eggs działają w bardzo podobny sposób.

Aby jednak zamienić jajka chuma w wytrzymałość, musisz zlokalizować legowisko chuma. Domem Królowej Chum jest wydrążona góra na południowy zachód od stacji Burnt Oak, pierwsze miasto, do którego wskażą ci misje po opuszczeniu Obozu Ibex. Jeśli wiesz, gdzie szukać, Legowisko Kumów nie jest zbyt trudne do znalezienia (a górna część świeci, co ułatwia dostrzeżenie w oddali). Idź do Legowiska Chumów i porozmawiaj z Królową Chum. Podaruj jej pięć jajek kociaków, a zwiększy twoją wytrzymałość. Do następnego wzrostu będziesz potrzebować 15 Jaj Kociaków, potem 20 i tak dalej.

Odzież i sprzęt są tylko kosmetyczne

Brak podpisu

Odkrywając świat Sable i wykonując zadania, zdobędziesz nowe koszule, spodnie, maski, barwniki i części do swojego poduszkowca. Możesz oczekiwać, że zmienią one w jakiś sposób twoje statystyki, na przykład przyspieszą Twój hover lub pozwolą ci wspinać się dłużej. Nie! To jest czysta ekspresja gracza. Nawet ubrania, które wydają się mieć jakiś cel, takie jak „Bouldering Top”, nie służą niczemu poza tym, że wyglądasz jak ktoś, kto jest dobry w boulderingu. Ufarbuj swój rower na zielono, załóż dziwaczną maskę, cokolwiek! W ogóle nie wpłynie to na twoje umiejętności. Niektóre (jak maska ​​Shade of Eccria) są niezbędne do wykonania zadania. Ale nie przekażą żadnych umiejętności poza tym konkretnym zastosowaniem.

Nie zapomnij sprzedać swojego złomu!

Brak podpisu

Istnieje wiele przedmiotów, które możesz sprzedać w Sable, w tym owady, które czasami latają po całym świecie. Ale najłatwiejszym przedmiotem do sprzedania jest złom, który zazwyczaj znajduje się w miejscach, w których znajdują się zrujnowane maszyny, np. Wieloryb po zachodniej stronie mapy i Filar Trellicka na północy. Gdy znajdziesz złom, możesz zanieść go Altynowi, który prowadzi złomowisko tuż obok stacji Burnt Oak.

I wydać cięcia na mapy

Brak podpisu

Jak wspomnieliśmy powyżej, maski, części do poduszkowców i ubrania są czysto kosmetyczne. Co zasadniczo pozostawia jeden przedmiot do kupienia w grze, który pełni rzeczywistą funkcję poza estetyką: mapy! W każdym z obszarów Sable obok balonu na ogrzane powietrze znajduje się kartograf, który zwykle znajduje się na szczycie jednego z najwyższych punktów w okolicy. Mimo trudnej wspinaczki, warto zmierzyć się z wędrówką na szczyt. Chociaż mapa nie zawiera interesujących miejsc, których jeszcze nie odkryłeś, daje pomocne (i szczegółowe) spojrzenie na topografię terenu. A jeśli porozmawiasz z kartografem, przedstawi on najważniejsze zabytki, które warto zobaczyć w swoim regionie.

Nie przejmuj się systemem szpilek

Brak podpisu

Na początku w Sable otrzymujesz lustro, którego możesz użyć (naciskając prawy zderzak), aby zbadać otaczający cię krajobraz i upuścić szpilki w punktach orientacyjnych, które chcesz odwiedzić. Ale z naszego doświadczenia wynika, że ​​jest trochę zbyt chwiejny, aby był przyjemny w użyciu. A po kilkunastu godzinach z grą nigdy nie musieliśmy jej używać. Zamiast tego umieść znaczniki na mapie i użyj cudownie intuicyjnego kompasu, aby upewnić się, że zmierzasz we właściwym kierunku.

Sprawdź pocztę

Brak podpisu

W każdym mieście znajduje się pływająca skrzynka pocztowa w kształcie fasoli, w której pojawią się notatki głosowe skierowane do Sable. Pamiętaj, aby sprawdzić to kilka cykli dzień-noc po rozpoczęciu szybowania, ponieważ jest ważne zadanie, którego nie możesz rozpocząć, dopóki nie otrzymasz notatki od kogoś z domu w Ibex Camp.

O Twoim Rowerze

Brak podpisu

Chociaż kompas pokazuje, gdzie znajduje się rower, to w rzeczywistości nigdy nie musisz za nim podążać. Zamiast tego możesz nacisnąć przycisk Y lub trójkąt, aby przywołać do siebie rower. To nie jest natychmiastowe, więc nie oczekuj, że pojawi się od razu. Ale nadejdzie. Dodatkowo za każdym razem, gdy korzystasz z szybkiej podróży, rower będzie w pobliżu po przyjeździe.

Może się to również wydawać oczywiste, ale Twój hover nie może unosić się na wodzie. Można by się spodziewać, że będzie ślizgał się po powierzchni równie łatwo, jak ślizga się po piasku, ale nie. Jeśli wjedziesz do stawu, rower zatonie i zwolni do pełzania ślimaka, a odwrócenie go i wypędzenie zajmuje irytująco długie 15 sekund.

Aby uzyskać więcej przewodników po Sable, zapoznaj się z naszymi wskazówkami, jak znaleźć maskę Shade of Eccria, a także maskę kupiecką.

GameSpot może otrzymać prowizję od ofert detalicznych.Source : https://www.gamespot.com/articles/sable-beginners-guide-seven-things-we-wish-we-knew-at-the-start/1100-6496567/?ftag=CAD-01-10abi2f