Przewodnik Baldur’s Gate 3: Pałac Cazadora i Loch

Pałac Cazadora jest jednym z kluczowych celów zadania Astariona, Blady elf, w grze Baldur’s Gate 3. To tutaj spotkasz twórcę Astariona, żądnego władzy władcę wampirów. Nasz przewodnik wyjaśni, jak wykonać cele Cazador’s Palace i Cazador’s Dungeon, a także różne zakończenia tego łańcucha zadań. Uwaga, artykuł zawiera spoilery. Dowiedz się, jak wykonać zadania Cazador’s Palace i Cazador’s Dungeon w Baldur’s Gate 3.

Wstęp

W tej wciągającej części Baldur’s Gate 3 dotrzesz do kulminacyjnego punktu zadania Astariona, Bladego Elfa. Pałac Cazadora jest pełen tajemnic i niebezpieczeństw, a aby osiągnąć swoje cele, będziesz musiał walczyć z lordem wampirów. Dowiedz się, jak ukończyć poszczególne etapy tego zadania i jakie są możliwe zakończenia.

Pałac Cazadora

Pałac Cazadora znajduje się w Dolnym Mieście. Znajdziesz jego wejście, południową wieżę Pałacu Szarra, niedaleko punktu nawigacyjnego Dolne Miasto. Współrzędne to X:-68; T: -53.

Uważaj, w noc, w której słudzy Cazadora próbują porwać Astariona, odbywa się wydarzenie obozowe, a ty nie będziesz miał innego wyboru, jak tylko stawić im czoła. Pokonane stwory po prostu znikną, choć nie wiemy, czy to wydarzenie wpłynie na nadchodzącą bitwę. Tak czy inaczej wejdź do wieży i zalicz testy dialogowe, by uniknąć walki ze strażnikami. Znajdziesz się wtedy w Pałacu Cazador.

Jak otworzyć Ponurą Bramę w Pałacu Cazadora

Naszym celem w Pałacu Cazadora jest odblokowanie Ponurej Bramy. Potrzebujesz dwóch rzeczy:

Słownik Kozakuran

W dolnym obszarze znajduje się pomieszczenie ze zwłokami, które emitują nekrotyczną magię. Użyj Steal lub Misty Step, aby uniknąć obrażeń, i przeszukaj komodę, aby znaleźć Kozakuran Dictionary. Przeczytaj go dowolną postacią, aby zapamiętać pieśń.

Skrzynia w tym pokoju zawiera również Hełm Nieustępliwości – jeśli masz 50% zdrowia lub mniej, otrzymujesz dodatkową akcję bonusową; +1 Rzut obronny na Zręczność.

Pierścień rodziny Szarrów

Również w dolnym obszarze znajdziesz drzwi prowadzące do bud. Przejdź Test Percepcji i porozmawiaj ze Szkieletem Godeyem.

Przejdź kolejne dialogi oparte na Charyzmie, a otrzymasz Pierścień Rodziny Szarrów.

Wróć do Ponurej Bramy i wejdź z nią w interakcję. Twoja postać automatycznie umieści pierścień w środku i wyrecytuje pieśń. Gdy drzwi zostaną odblokowane, będziesz musiał walczyć z kilkoma wilkołakami i ich zwierzęcymi sojusznikami. Po walce zjedź windą w głąb.

Jak awansować w lochu Cazadora

Cazador’s Keep w Baldur’s Gate 3 ma tylko kilka pomieszczeń:

Pierwszą komnatę po lewej stronie otworzysz Pierścieniem Rodziny Szarrów. Możesz zdać testy Mądrości, aby dowiedzieć się więcej o starożytnym wampirze, Velioth. Otrzymasz również zwój, który wyjawi ci rytuał, który przygotowuje Cazador. Stwierdza, że ​​​​zostanie wampirem wzniesionym spowoduje również śmierć 7000 potomstwa.

W głównym korytarzu zauważysz drzwi prowadzące do zapadliska. Jest jeszcze jedna ścieżka w dół, ale radzimy ją na razie omijać. Będziesz miał trudności z wstaniem, a zamknięte drzwi wymagają testu trudności o ST30. Nawet jeśli je otworzysz, zaprowadzi cię to do kanałów, a powrót do lochów będzie utrudniony.

Jeśli jednak odwiedzisz to miejsce później, znajdziesz Ostrze Pelorsuna – 8-18 obrażeń przebijających i promienistych; rzuty ataku mają przewagę nad nieumarłymi; zaklęcie broni +1.

Kiedy będziesz gotowy, przejdź przez główne drzwi początkowego korytarza. Zobaczysz kilkoro potomków w klatkach, z których wszystkie chcą uwolnić się z wiecznej niewoli.

Nie próbuj używać zaklęcia Feather of Fall lub Flight, aby zejść, ponieważ trudno będzie wejść lub wrócić do tego lochu z kanałów. Na razie skup się na głównym bossie komnaty.

Walcz z bossem Cazadorem

Duża komnata, która następuje dalej, prowadzi do walki z Cazadorem w Baldur’s Gate 3. Nie popełnij błędu: ta walka będzie trudna, jeśli spróbujesz stawić mu czoła. Dlatego lepiej jest zachować pewną odległość. Oto sedno:

Arena jest dość mała i znajduje się pośrodku przepaści. Zmierzysz się nie tylko z bossem, ale także z jego sługami – wilkołakiem i nietoperzami.

Kilku stronników zostało uwięzionych przez magiczne runy. PŻ i obrażenia nekrotyczne Cazadora są zwiększone, gdy się nimi żywi.

Boss jest nadwrażliwy na światło słoneczne, co oznacza, że ​​otrzyma 20 obrażeń od promieniowania, jeśli rozpocznie swoją turę w bezpośrednim świetle słonecznym. Będzie to również miało wadę w rzutach ataku i testach umiejętności w blasku słońca.

Mając to wszystko na uwadze, najlepszym sposobem na pokonanie Cazadora jest rozdzielenie drużyny i upewnienie się, że wszyscy się ukrywają. Następnie rzuć zaklęcie Światło dzienne na środek areny. Cazador zostanie upieczony, ale będzie też przygotowany, bo walka jeszcze się nie zaczęła.

Będąc wystawionym na działanie słońca, przesuń niektóre ze swoich postaci Falą Błyskawic (lub podobnymi wariantami) wystarczająco blisko. Następnie niech kolega z drużyny odrzuci ich atakiem. Zrób to samo z pozostałymi członkami swojej grupy, aż większość wrogów zostanie wyrzucona za burtę.

Pamiętaj, że Cazador złapie w pułapkę Astariona i obezwładni go, jeśli znajdzie się w „zasięgu wykrywania”. Być może uda się temu zapobiec (np. trzymanie Astariona z tyłu na początku walki).

Dylemat i zakończenia: czy Astarion powinien zostać wzniesionym wampirem

W każdym razie, zanim zadasz śmiertelny cios Cazadorowi, upewnij się, że masz kopię zapasową. Cazador powinien zniknąć, ponieważ walczysz tylko z jego projekcją. Jego fizyczna postać znajduje się w trumnie na środku areny. Przerywnik filmowy powinien się uruchomić, gdy wejdziesz z nim w interakcję, ale jeśli tak się nie stanie, możesz po prostu ponownie załadować grę.

Po obejrzeniu przerywnika czas na dokonanie ważnego wyboru w zadaniu Astariona, Blady elf, w Baldur’s Gate 3. Chodzi o to, jak Astarion radzi sobie z niewyobrażalną mocą na wyciągnięcie ręki.

Nie pozwól Astarionowi rozpocząć rytuału

W pierwszym zestawie odpowiedzi dialogowych powiedz Astarionowi, że kontynuacja rytuału doprowadzi do śmierci tysięcy ludzi. Następnie zdaj testy Perswazji, takie jak powiedzenie „Wiem, że myślisz, że to cię uwolni, ale tak nie jest”.

Astarion doskonale cię zrozumie. Będzie wielokrotnie dźgał Cazadora, aby uwolnić inne potomstwo, dając im szansę na odkupienie. Kostur Cazadora pozostanie na ziemi, a ty możesz także zdecydować, co zrobić z uwięzionymi sługusami.

Niech Astarion dokończy rytuał

Możesz kontynuować rytuał, łącząc swoje myśli z myślami Astariona. Wyrzeźbi Symbole Runiczne na plecach Cazadora i zamieni go w jednego z Zauszników. W połowie przerywnika będziesz mógł go opuścić

Źródło: www.gamespot.com