Przepis na przegląd katastrofy — apetyczny symulator zarządzania restauracją


Mądrość tych, którzy próbowali otworzyć restaurację, informuje, że nie jest to najłatwiejszy sposób na zarobienie pieniędzy. Jeśli Przepis na katastrofę jest jakąkolwiek wskazówką, prowadzenie udanej restauracji jest wyzwaniem, opartym na próbach i błędach, z dużą ilością stresu i frustracji, ale taki, który po opanowaniu zapewnia ekscytację i satysfakcję, aby to wszystko zrównoważyć.

W tej symulacji zarządzania restauracją zarządzasz personelem, monitorujesz swoją działalność i pracujesz, aby zapewnić, że światła pozostaną włączone. Zatrudnianie odpowiednich pracowników w celu wypracowania zrównoważonego składu zespołu oraz zaprojektowanie funkcjonalnej i atrakcyjnej wizualnie restauracji jest ważne, ale ta gra idzie głębiej dzięki narzędziom do zarządzania. Szczególnie podoba mi się sposób, w jaki można zagłębić się w menu, a nawet tworzyć własne przepisy.

Dzięki intuicyjnemu narzędziu do tworzenia, Przepis na katastrofę pozwala wymyślać własne, przepyszne przepisy. Korzystając z kolejnych kolumn, możesz poinstruować personel kuchenny, jak przygotować najnowsze danie. Podoba mi się, że nie jest to prosty układ krok po kroku; zamiast tego możesz wykonywać różne zadania jednocześnie. Każdy składnik lub proces, który umieścisz w przepisie, wydłuża czas gotowania, co oznacza, że ​​Twój szef kuchni zostanie odciągnięty na dłużej, a te urządzenia są niedostępne dla nikogo innego. Wielokrotnie stawałem się zbyt ambitny w zakresie moich potraw; spowodowało to, że moja kuchnia zalegała z ich zamówieniami, w wyniku czego restauracja się rozpadła.

W rzeczywistości, duża część Przepisu na katastrofę opiera się na delikatnym równoważeniu, które zmuszało mnie do ważenia ryzyka i nagród przed otwieraniem drzwi każdego dnia. Czy dodaję drugi grill do mojej kuchni, aby zwiększyć wydajność, ale zaczynam dzień w długach? Czy moja jadalnia skorzysta na kilku dodatkowych stołach, czy po prostu zasypie to personel kuchenny zbyt dużą ilością zamówień? Czy powinienem zatrudnić niesamowitego mistrza grillowania z odrobiną ego i ryzykować, że wyjdzie lub zdenerwuje resztę personelu? Uwielbiałem chodzić po ostrzu brzytwy z każdym wyborem.

Oczywiście wiele razy wszystko się rozpadało z powodu zbytniej pewności siebie lub błędnie skalkulowanego ryzyka. Od nadmiernie ambitnego planu zatrudnienia po źle zaprojektowaną jadalnię, wszystkie te przypadki są frustrujące, ponieważ mogą doprowadzić do zakończenia gry, ale doceniam to, że każda porażka pozwala mi odejść z lekcjami rozwiązywania różnych pojawiających się problemów. Sytuacje te pozwalają również na rozwój niezapomnianych, nowych historii, takich jak pojawienie się inspektora zdrowia w chwili, gdy moja kuchnia się zapaliła lub gdy krytyk restauracji wszedł w godzinach szczytu, gdy cały mój personel był na skraju odejścia.

Niestety, stres związany z zarządzaniem restauracją nasila się, gdy pracownicy czasami stoją w pobliżu, nie robiąc nic, gdy jest praca do wykonania lub gdy symulacja błędnie mówi, że dany obszar jest niedostępny, co sprawia, że ​​nie jestem w stanie w pełni zrealizować moich marzeń. Wielokrotnie ktoś wchodził do budynku w poszukiwaniu pracy, ale nigdy nie wracał po tym, jak go zatrudniłem. Na szczęście te niezamierzone trudności są drobnymi niedogodnościami w wielkim schemacie tej symulacji restauracji.

Liczba rzeczy, które mogą pójść nie tak w ciągu dnia, jest niezwykła, ale jeśli zachowasz odpowiednią równowagę, satysfakcja wynikająca z tego, że Twój wypoziomowany personel wykonuje Twój idealny plan, jest zdumiewająca. Obserwowanie, jak mój zespół bez wysiłku obsługuje autobus pełen ludzi i kolejkę za drzwiami, nigdy nie zawiodło mnie, a monitorując powiadomienia w grze i niezliczone liczniki, mogłem zapewnić, że moja firma będzie nadal działać jak dobrze naoliwiona maszyna. Podczas gdy główna prezentacja jest przejrzysta i uproszczona, z ikonami, które dokładnie i skutecznie przekazują ich znaczenie, interfejs użytkownika jest często przytłaczający ze względu na samą ilość informacji, które musi przekazać.

Niezależnie od tego, czy grasz w scenariusze oparte na celach, czy w otwartym trybie piaskownicy, nadal nie mogę przestać myśleć o sposobach zaprojektowania idealnej jadalni. Chociaż frustracja niepowodzenia czasami mnie przerastała, często nie mogłem się doczekać powrotu do Recipe for Disaster, aby zagrać przez kilka kolejnych dni w tej fascynującej symulacji restauracji.Źródło : https://www.gameinformer.com/review/recipe-for-disaster/an-appetizing-restaurant-management-sim