Przenieś nasze postkomunistyczne dzieciństwo w ostatnie dni Łazarza już na Xbox Series X|S


Streszczenie

  • Ostatnie dni Łazarza jest mocno inspirowany okresem postkomunizmu w Rumunii
  • Zanurz się w niepokojącym nastroju z wieloma religijnymi, nadprzyrodzonymi i przesądnymi wpływami kraju w nieładzie
  • Zagraj w grę, aby odkryć los Łazarza i jego niespokojnej i grzesznej rodziny

Cześć, jestem Catalin Marcu z GrimTalin, jednego z dwóch programistów Ostatnie dni Łazarza – mroczna postkomunistyczna przygoda, która opowiada niepokojącą historię o rodzinie, stracie i grzechu. George, nasz dyrektor gry z Darkania Works, i ja jesteśmy bardzo podekscytowani, że nasza gra w końcu zostanie wydana na Xbox Series X.

Podczas gdy dołączyłem do tworzenia gry około roku po jej powstaniu, natychmiast odbiłem się od jej otoczenia nie tylko w naszym kraju, Rumunii, ale także w trudnym dla nas okresie: postkomunistycznym okresie przejściowym. Czuję, że osiągnęliśmy nasz cel, aby poprzez nadprzyrodzone zniekształcone soczewki podkreślić, jak wyglądało nasze życie w tych trudnych latach, kiedy sami dorastaliśmy od dzieci do nastolatków.

Miałem cztery i pół roku, gdy upadł komunizm w Rumunii. Chociaż w małym miasteczku, w którym dorastałem, nie było wiele niepokojów, duże miasta i nasza stolica, Bukareszt, przechodziły pełną rewolucję. Pamiętam jedną z tych nocy, kiedy mój tata wyjeżdżał na nocną zmianę do fabryki, powiedział mi i mojemu starszemu bratu: „Zostań w domu i zachowuj się. Kręcą w Bukareszcie. Nie wiem, ile w tak młodym wieku rozumiałem powagę tego, co się działo, ale zmartwiona twarz mojego taty wyrażała, że ​​było to coś ważnego i te słowa zostały ze mną.

Nastąpił okres przejściowy. Pokolenie ofiarne, jak to nazywali. Nasi rodzice mieli poświęcić się biedzie i ciągłym walkom, aby moje pokolenie miało realną szansę na demokratyczne życie. Dość inspirujące! To naprawdę oznaczało, że właściwi ludzie z odpowiednimi koneksjami dostali darmowe przepustki do grabieży prawie wszystkiego z kraju. Oznaczało to, że szerzyła się korupcja. Oznaczało to pokolenie, które wciąż było zablokowane i trzymane w starym sposobie myślenia i przetrwania.

Komunizm nie zniknął z naszego kraju z dnia na dzień. Nie wszystkie kulturowe i komercyjne wpływy rosyjskie też nie. Nadal importowaliśmy dużo rzeczy ze wszystkich krajów dawnego bloku komunistycznego. To jest główny powód, dla którego w naszej grze jest tak wiele przedmiotów, które wyglądają, jakby pochodziły z Rosji. Dlatego tu i tam pojawiają się teksty w języku rosyjskim. Niektórzy mogą błędnie sądzić, że akcja gry toczy się w Rosji lub że omyłkowo umieściliśmy te przedmioty w grze. Właściwie tak wyglądało wtedy nasze życie w Rumunii.

W czasach komunizmu jednym ze sposobów radzenia sobie ludzi była religia, która pozostała dla nas cechą definiującą w okresie przejściowym. Nasze prawosławne chrześcijaństwo zawsze było połączone z wieloma tradycjami, wiele z nich ma charakter pogański. Jesteśmy religijni, a jednocześnie wierzymy w duchy, przekleństwa, odczarowania, wróżki i tak dalej. Ludzie, dla których życie było szczególnie trudne, często mieli obsesję na punkcie religii i wiary w nasze przesądy. Chcieliśmy, aby nasza gra jak najlepiej ilustrowała ten wypaczony pogląd na chrześcijaństwo.

zrzut ekranu

Nasz kraj zawsze był chwalony za piękne krajobrazy. Jest to również coś, nad czym ciężko pracowaliśmy w naszej grze, z kilkoma niesamowicie pięknymi lokacjami inspirowanymi naszymi prawdziwymi miejscami i architekturą, takimi jak klasztory i sierociniec Bran, wtopionymi w bujne lasy.

Osobiście bardzo się cieszę, że mogłem pracować nad grą, która podkreśla nasz kraj, jego tradycje i trudną przeszłość. To rzadka sceneria w grach i mam nadzieję, że skorzystasz z okazji, by ją poznać i poznać wszystkie szczegóły. I oczywiście pomóż naszemu tytułowemu Łazarzowi poznać prawdę o burzliwej przeszłości jego rodziny i losach wszystkich jej członków. Ostatnie dni Łazarza jest już dostępny na Xbox Series X|S!

Ostatnie dni Łazarza

Xbox Live

Ostatnie dni Łazarza

Ponury Talin


4

19,99 USD

Osadzone w postsowieckiej Europie Wschodniej „Ostatnie dni Łazarza” opowiadają historię niespokojnego mężczyzny, od dawna w separacji, który po śmierci matki wraca do rodzinnego domu, by spędzić trochę czasu z siostrą Ludmiłą. Jednak wraz z tym, jak otaczający go kraj wydaje się rozpadać, podobnie jak sama rzeczywistość, z serią niewytłumaczalnych wydarzeń, które prowadzą go w poszukiwaniu dalszych informacji o niepokojącej przeszłości jego rodziny. Last Days of Lazarus to pierwszoosobowa gra przygodowa z silną narracją, bogatą grafiką i elementami nadprzyrodzonymi, mocno inspirowaną postkomunistyczną Rumunią, jej burzliwą historią, niesamowitymi lokacjami, wierzeniami religijnymi i dziwnymi przesądami. W miarę rozwoju historii poznasz podejrzane postacie, po których skorumpowanej wersji prawdy będziesz musiał się poruszać. Mając w sobie niespokojną przeszłość, będziesz zmagał się nie tylko z rozwiązaniem nałożonych na ciebie tajemnic, ale także z utrzymaniem przy życiu każdego skrawka nadziei na zbawienie.

Źródło : https://news.xbox.com/en-us/2022/11/01/bringing-our-post-communist-childhood-into-last-days-of-lazarus-out-now-on-xbox-series-xs/