Przemytniczka gier Nintendo aresztowana w Chinach z 350 wkładami do Switcha w staniku

Handel kartami z grami na Nintendo Switch ujawniony na lotnisku Liantang

Władze w porcie Liantang w Guangdong przechwyciły pasażerkę próbującą przemycić przez chińskie urzędy celne 350 kartridży z grami na Nintendo Switch. Jego metoda? Ukryj je w staniku. O jej!

Wytrzyj łyk herbaty, który prawdopodobnie wyplułeś po pokoju, czas poznać szczegóły.

Według oświadczenia celnego uzyskanego przez „Hong Kong News” (i przetłumaczonego za pośrednictwem Google) kobieta najwyraźniej „wydawała się zdenerwowana i zachowywała się nietypowo” podczas próby przejścia przez kontrolę na lotnisku. Wartość 350 wkładów Switch znalezionych przy niej *hm* oszacowano na 70 000 juanów (około 7600 funtów/9600 dolarów, jeśli się zastanawiasz).

Podobnie jak w przypadku większości krajów, przemieszczanie niezgłoszonych towarów przez odprawę celną jest zdecydowanie niestosowne i uznawane jest za kontrabandę. Według Chińskiej Generalnej Administracji Ceł, jeśli naboje nie zostaną uznane za przedmioty zabronione, władze skonfiskują je i mogą „nałożyć grzywnę w wysokości nieprzekraczającej trzykrotności kwoty należnych, lecz unikniętych ceł”. Ups.

Precedensy konfiskat towarów Nintendo

Ten skandal przemytniczy nie jest pierwszym, w którym towary Nintendo skonfiskowane podczas kontroli celnej, choć metoda przemytu jest nowa. W 2021 r. skonfiskowano 7,6 tony fałszywych kart Pokémon, zanim dotarły one do Europy, a w 2020 r. ten sam los spotkał 86 000 fałszywych figurek Pokémonów.

Jaka jest Twoja opinia na temat najnowszego skandalu przemytniczego? Daj nam znać w komentarzach.

[source hk01.com, via tomshardware.com]

Źródło: www.nintendolife.com