Przegląd roku Nintendo Switch – nasze statystyki i najczęściej grane gry


Obraz: Życie Nintendo

Niedawno Nintendo dało nam wgląd w nasze lata grania na Switchu; przypomniało nam, że Mario zawsze ogląda, kiedy gramy, i że poświęciliśmy wiele dni w roku na to nasze cudowne hobby. W zależności od regionu otrzymujesz przejrzystą stronę z informacjami, które obejmują najczęściej rozgrywane gry, podział na urządzenia przenośne/dokowane, liczbę rozegranych gier i wiele innych.

Jeśli nadal tego nie zrobiłeś, przejdź do poniższych stron i upewnij się, że jesteś zalogowany na swoje konto Nintendo.

Wielu z nas w Nintendo Life Towers (znanych również jako nasze indywidualne biura domowe, ale nieważne) spojrzało na nasze statystyki i niektóre wyniki były… zaskakujące. W niektórych przypadkach przypomina nam to duże gry, które recenzowaliśmy, lub gry, które zdominowały naszą rutynę lub określone miesiące.

Tak więc, w duchu dzielenia się, niektórzy z naszego zespołu postanowili napisać o swoich trzech najlepszych grach wraz z przemyśleniami na temat wyników. Cieszyć się!

Właściwie byłeś numerem 2
Właściwie byłeś numerem 2 (Zdjęcie: Capcom)

Thomas Whitehead, zastępca redaktora

 1. Animal Crossing: Nowe Horyzonty – 141 godzin
 2. The Great Ace Attorney Chronicles — 38 godzin
 3. Monster Hunter Rise – 37 godzin

Lubiłem czytać moje statystyki, które były mieszanką oczekiwanych i kilku zaskakujących niespodzianek. Na przykład spodziewałem się, że gra ręczna będzie dominować, a 70% mojego czasu pozostawi pusty dok. Wiedziałem, że październik będzie moim najbardziej pracowitym miesiącem dzięki Metroid Dread, w który zagrałem dwukrotnie w ciągu kilku tygodni.

Ogólny czas gry był jednak prawie o połowę krótszy niż w 2020 r. – Switch był moim niekwestionowanym systemem do gier rok temu, ale w tym roku miał większą konkurencję. Jednak nie zbiera kurzu i najwyraźniej w tym roku nadal zacząłem 38 nowych gier; nie sądzę skończone 38, ale takie jest życie.

Jeśli chodzi o top 3, numer 1 był gwarantowany, ponieważ gram w to trochę każdego dnia, to część mojej porannej rutyny. The Great Ace Attorney Chronicles było jednak miłą niespodzianką, ponieważ podobał mi się bardzo powolny, stopniowy postęp; Nawet jeszcze tego nie skończyłem! To seria, która zawsze oferowała niesamowity stosunek jakości do ceny i nie zapominajmy, że to dwie gry w jednej. To dużo czytania i ZASTRZEŻEŃ.

A Monster Hunter Rise jest cudowny, jeśli już, powinienem był w to zagrać więcej. Patrząc na mój rok Switcha jako całość, doszedłem do wniosku, że był to dobry rok, zwłaszcza biorąc pod uwagę szaleństwo ostatnich dwóch lat. Wielkie dzięki, skromny mały Switch.

Ach, życie na wyspie
Ach, życie na wyspie (Zdjęcie: Życie Nintendo)

Kate Grey, pisarka personelu

 1. Animal Crossing: Nowe Horyzonty – 184 godziny
 2. Historia pór roku: Przyjaciele Miasteczka Mineralnego – 71 godzin
 3. Historia pór roku: Pionierzy z Olive Town — 58 godzin

Myślę, że to maluje raczej niesprawiedliwy obraz mnie jako gracza zwariowanego na farmie! gram dużo gier, a w tym roku poświęciłem mnóstwo czasu Ace Attorney i Fata Morgana… ale oczywiście te, w których spędziłem najwięcej czasu, to te, które nagradzają cię za regularne check-iny. Nie sądzę jednak, by było to szczególnie reprezentatywne dla moich nawyków związanych z grami. Jednak stwierdzenie, że 59% czasu grania spędziłem w trybie przenośnym, ma sens. Zawsze byłam podręczną dziewczyną.

Podobno rozegrałem w tym roku 41 meczów. Nie jestem pewien, czy to liczy gry, które zainstalowałem, a których nie dotknąłem, ale brzmi to dobrze. Moje najlepsze gatunki to Akcja/Przygoda/Symulacje/RPG/Łamigłówki, które ja prawdopodobnie mogłem się domyślić, chociaż nie jestem pewien, w ilu łamigłówkach grałem w tym roku, poza Bonfire Peaks.

Patrząc na moją bibliotekę Steam dla porównania, spędziłem loooot czasu w Valheim (92,9 godziny) i Hadesie (191 godzin, o mój boże), a także 49 godzin w Astroneer, 36 godzin w Loop Hero, 23 godziny w Raft, 17 godzin w Resident Evil 4, 15 godzin w Inscryption i 31 godzin w Cykorii. W wiele z tych gier zagrałbym na Switchu, gdyby wyszły w tym samym czasie… i prawdopodobnie zrobię podobne liczby z Astroneer, jeśli chodzi o Switch! No i cóż, nie mogę sprawdzić, ile czasu spędziłem w Minecrafcie, bo strona jest obecnie niedostępna, ale szacowałbym na co najmniej 200-300 godzin. Widzisz, jestem całkowicie prawdziwym graczem.

Idealny na wyrwane chwile w grach
Idealny na wyrwane chwile w grach (Zdjęcie: Nintendo)

Jon Cartwright, producent wideo

 1. Super Smash Bros. Ultimate — 176 godzin
 2. Tetris 99 – 47 godzin
 3. Animal Crossing: Nowe Horyzonty – 35 godzin

2021 mija w moich oczach jako jeden z najfajniejszych lat Switcha. Mnóstwo nieoczekiwanych ożywienia niszowych klejnotów, które naprawdę ukształtują sposób, w jaki postrzegam dziedzictwo systemu… ale moje podstawowe statystyki nic z tego nie odzwierciedlają, a moje trzy najczęściej grane gry to starsze wersje. Grałem w więcej gier niż w 2020 roku, ale przez krótszy czas – mam jednak wymówki!

Urodziłam dziecko pod koniec 2020 roku, co wpłynęło na to, kiedy i jak gram w gry. Stosunek moich urządzeń przenośnych jest znacznie wyższy niż w stacji dokującej (63% odtwarzania przenośnego), ponieważ telewizor należy teraz do Blueya. Stałem się bardziej selektywny w wyborze gier, w które gram, i nie skończyło się na tym, że zajmowałem się wieloma ponad 30 godzinami. Moje trzy najlepsze mają coś wspólnego, są to gry, w które gram po kilka minut, ale z ich wieczną naturą te minuty szybko się sumują.

Wciąż grasz w Breath of the Wild?
Wciąż grasz w Breath of the Wild? (Zdjęcie: Nintendo)

Gavin Lane, redaktor

Okazuje się, że ponieważ zdecydowałem się nie wysyłać do The Man wszystkich moich danych dotyczących gry, nie mam dostępu do swoich statystyk, jak wszyscy inni. Zamiast tego otrzymuję następujący komunikat:

Niestety, nie mamy wystarczających danych o Twojej aktywności w grach w tym roku, aby zapewnić pełny przegląd roku 2021 Nintendo Switch.

Smutne twarze dookoła. Tak chyba najlepiej. Pomimo kupowania ogromnej ilości gier, mój ogólny czas gry prawdopodobnie był w tym roku dość niski – dzięki Dzieci — ze starszymi grami, które pochłaniają większość mojego cennego wolnego czasu (tak, prawdopodobnie bluźnierstwo jest mój GOTY 2021). Liczba gier, w które „grałem przez jakiś czas”, jest, szczerze mówiąc, żenująca. Trzycyfrowe zaległości. Noc. Klacz.

Patrząc na mój profil, to… cóż, trochę zagmatwane. Po migracji na Switch OLED w październiku nie pobrałem jeszcze Bowser’s Fury ani Skyward Sword, które w przeciwnym razie znalazłyby się w mojej pierwszej trójce. W obecnej sytuacji Metroid Dread, Tetris Effect: Connected i er, Breath of the Wild to moje najczęściej grane gry w 2021 r.

To te nasiona Koroka, rozumiesz? Wciąż mam garść do znalezienia po 280 godzinach. Moja stara mama zrobiła jednak swój rok przeglądowy i ujawniła mi, że postawiła oszałamiające 424 godziny w BOTW tylko w tym roku. Emerytura, co? Co to będzie za wielki skowronek!

Październik był dla wielu z nas pracowitym miesiącem
Październik był dla wielu z nas pracowitym miesiącem (Zdjęcie: Nintendo)

Ollie Reynolds, recenzent

 1. Tetris 99 – 27 godzin
 2. Metroid Dread – 20 godzin
 3. Cuphead – 16 godzin

Cóż, to nauczy mnie nigdy nikomu nie pożyczać jednego z moich Switchów..! Tuż przed premierą OLED pożyczyłem mojego Switcha mojemu bratu, wraz z dostępem do mojego podstawowego konta, podczas gdy on czekał na nową konsolę. Prawdę mówiąc, nie grałem w tym roku ani minuty w Tetris 99, ale jego uzależnienie sprawiło, że trafił na najwyższe miejsce!

W przeciwnym razie nie ma większych niespodzianek; Najczęściej grałem na moim Switchu 13 października, co zbiegło się w czasie z wydaniem Metroid Dread. Wcale się też nie dziwię, że większość czasu spędzam w trybie przenośnym!

Idealny do codziennej rutyny fitness
Idealny do codziennej rutyny fitness (Zdjęcie: Nintendo)

Gonçalo Lopes, recenzent

Zamierzam zrobić miłe odliczanie dla moich najlepszych 3, które różnią się od moich kolegów!

#3 – Przystań (27 godzin)

Piekarz gry Furi to arcydzieło, które przemawiało do mnie na kilku poziomach, więc kiedy ogłoszono Haven, z pewnością zwróciłem na to uwagę. Nie będziesz musiał grać długo, dopóki nie zaczniesz bardzo dbać o przetrwanie Yu i Kaia na tytułowej planecie. Dobrze napisane dialogi i niesamowita gra głosowa dopełnia niesamowita ścieżka dźwiękowa Danger.

#2 Wrestling Empire (94 godziny)

W styczniu 2022 r. przypada pierwsza rocznica tego „ukrytego klejnotu”. Oznacza to również dwanaście miesięcy ciągłych bezpłatnych aktualizacji dostarczanych przez nieustępliwego Mata Dickie. Nawet bez nadchodzącego trybu „swobodnej wędrówki”, jest to najlepsza gra wrestlingowa, jaką kiedykolwiek stworzono, przewyższając o kilometry aktualny stan inspiracji. Dodatkowo możesz używać konsol Nintendo 64 jako broni, która losowo eksploduje przy uderzeniu.

#1 Boks fitness 2 (99 godzin)

Po 300 dniach od razu w Pierścionek Fit Przygoda w 2020 roku potrzebowałem czegoś świeżego, aby kontynuować codzienny trening. Wybrałem ten po spędzeniu trochę czasu z oryginałem i fajnie było mieć znajome wirtualne PT, które sprawiały, że codziennie tworzyłem cienie przy dźwiękach Burzy Piaskowej Darude’a. Jeśli nadal się zastanawiasz: tak, to działa. Chodzi o dyscyplinę.


To niektóre z naszych przeglądów z lat Switcha; koniecznie podzielcie się swoimi w komentarzach poniżej!

Źródło : https://www.nintendolife.com/features/nintendo-switch-year-in-review-our-stats-and-most-played-games