Recenzja gry Afterimage na Nintendo Switch – Metroidvania z pięknymi środowiskami i zróżnicowanymi wrogami.

Recenzja gry Afterimage na konsolę Nintendo Switch

Jeśli lubisz gry typu Metroidvania, to Afterimage Aurogon Shanghai jest dla Ciebie. Ta gra oferuje gęste labirynty do pokonania, wiele rodzajów demonów i potworów do zabicia, nowy sprzęt do znalezienia, niebezpieczeństwa do przeskoczenia i zdolności do zdobycia, które pozwolą Ci odkrywać jeszcze więcej.

Wspaniała sztuka i żywe tła

Afterimage oferuje rozległe naturalne środowiska do eksploracji. Żywe tła Tęczowych Równin i Jesionowego Kanionu odciągały nasz wzrok od akcji lub zmuszały do robienia kilku zrzutów ekranu. Wspaniałe wykonanie tych fantastycznych środowisk przez Aurogon Shanghai stało się punktem kulminacyjnym naszego czasu z grą.

Małe zastrzeżenia

Switch stara się oddać sprawiedliwość sztuce, ale po zadokowaniu ekran wygląda na zabłocony i często gubi ramki. Często eksploracja przypominała walenie głową w przysłowiowy mur. Szybka podróż między punktami zapisu wymaga rzadkiego przedmiotu przez większą część gry.

Zróżnicowani wrogowie i bossowie

Pokonanie zaskakująco zróżnicowanej puli wrogów było przyjemnością. Dosłowne małpy pająki zwisały z drzew; podobne do kropel grzyby skakały i odbijały się za nami; dinozaury pokryte winoroślą grasowały w lasach – i dziesiątki innych, wszystkie wspaniale zrealizowane.

Większość bossów również nas zainteresowała: skrystalizowany wilk wymagał od nas skakania i atakowania z precyzyjnym wyczuciem czasu, a uskrzydlony ptak-człowiek zmuszał nas do odbijania jego ostrych piór w jego stronę.

Wniosek

Chociaż trochę zmęczyliśmy się przytłaczającą ilością do zbadania i cofnięcia w Afterimage, nie zmęczyło nas walenie w szeroką gamę wrogów, ani jego wspaniale ręcznie rysowane środowiska. Afterimage oferuje długą, pięknie wyglądającą przygodę Metroidvania na konsoli Nintendo Switch.

Źródło: Nintendo Life.