Przedstawiamy gry wideo – nowy podcast od Game Informera!


Większość podcastów o grach robi obecnie to samo: podsumowuje wiadomości i mówi o największych wydaniach tygodnia. Nie ma w tym nic złego, ale nasza miłość do gier nie jest związana z harmonogramem wydań. Niezależnie od tego, czy jesteś zagorzałym fanem, czy zwykłym graczem, który ma czas tylko na wybraną liczbę gier w roku, powodem, dla którego zakochałeś się w tym medium, jest to, że najpierw pokochałeś jedną grę. Chcemy ponownie skoncentrować się na niektórych z naszych ulubionych franczyz, zbadać, jak zmieniały się na przestrzeni lat i zbadać, dlaczego pozostawiły ślad w branży.

Wideo Gameography to serializowany podcast. W każdym sezonie będziemy odkrywać nową serię i wyjaśniać, dlaczego jest to niezbędne. W każdym odcinku przyjrzymy się jednej grze z tej serii (zaczynając od pierwszego wpisu), opowiemy o jej tradycji, historii produkcji i wpływie, jaki wywarła na tych, którzy w nią grali.

Nie brakuje świetnych serii branżowych, które mamy nadzieję objąć: God of War, Halo, Grand Theft Auto, Doom, The Legend of Zelda, Pokémon itp. Jednak nasz pierwszy sezon skupia się na kultowej serii Metroid firmy Nintendo. Czy wiesz, że kultowy projekt dużego ramienia Samusa był wynikiem ograniczeń Game Boya? Albo, że pierwotnie została nazwana po legendarnej legendzie piłki nożnej Pele? Albo że Metroid Fusion jest jedyną grą z serii, którą można ukończyć przy zerowym procencie zbierania przedmiotów?

Dołącz do gospodarzy Bena Reevesa, Marcusa Stewarta i kolekcji zmieniających się gości, gdy przyjrzymy się Twoim ulubionym franszyzom z grami. Nowe odcinki pojawiają się w każdą sobotę, zaczynając od 16 października. To będzie szalona jazda.


Aby uzyskać więcej podcastów Game Informer, koniecznie sprawdź GI Show, który zawiera cotygodniowe wiadomości i wszystkie szczegóły dotyczące wielkich wydań gier, oraz All Things Nintendo z gospodarzem Brianem Shea, który co tydzień zagłębia się w bibliotekę gier Nintendo.



Source : https://www.gameinformer.com/podcast/2021/10/12/introducing-video-gameography-a-new-podcast-from-game-informer