Przeczytaj tylko wspomnienia: Neurodiver, ostateczna wyprawa psychiczna

Nowa gra o nazwie Neurodiver

Publikacja gry

Za nami zwiastun zapowiadający datę premiery i dodajemy najnowsze aktualizacje do Read Only Memories: Neurodiver. Dla tych przyciągających wzrok sekwencji uczciliśmy urodziny samego Neurodivera: 16 maja 2024 roku, a potem wypuściliśmy go w świat.

Minął 16 maja i gra jest już dostępna. Po sześciu latach pracy wiele się wydarzyło w MidBossie, naszym zespole i na świecie, ale gra w końcu wyszła. Zalała nas fala ulgi, po której szybko pojawił się niepokój. Gra jest krótsza od naszej poprzedniej, z szybką fabułą, ale mimo to gram w nią i sprawia mi to przyjemność w wolnym czasie. Jestem dumny z tego, czego dokonał nasz zespół. Miałem okazję pracować i współpracować z wieloma utalentowanymi ludźmi.

Proces rozwoju

Przeczytaj tylko wspomnienia: Neurodiver to projekt bardzo osobisty, zarówno jeśli chodzi o jego historię, jakkolwiek krótką, oraz rozwój. Byłem reżyserem i głównym artystą/animatorem przy filmie 2064: Read Only Memories. To gra, z którą mam skomplikowaną relację. Po pracy nad wstępnym planowaniem fabuły byliśmy zachwyceni rezultatem: lekką, szybką przygodą. Pseudo-sequel z uznanym bohaterem, który potrafi zagłębić się we wspomnienia i ścigać ukrywającego się tam psychicznego bandytę.

Luna Cruz de la Vega, w skrócie ES88, to młoda i ambitna agentka parapsychiczna pracująca w Minervie. Jest spokrewniona ze specjalnym genetycznie zmodyfikowanym esperem zwanym Neurodiverem. Ten Neurodiver pozwala mu nie tylko widzieć i wchodzić w interakcję ze wspomnieniami, ale także je naprawiać. Jej codzienność polega na rzucaniu się od razu do pracy i próbie udowodnienia czegoś sobie i swoim rówieśnikom.

Szczegóły gry

Przeczytaj tylko wspomnienia: Neurodiver to podsumowanie tego, co kochamy. Dni ES88 toczą się niczym odcinek anime, kiedy marzy o sobie jako o magicznej dziewczynie. Ścieżka dźwiękowa składa się z jasnych, żywych tonów FM przypominających stare karty dźwiękowe Yamaha. Każda postać ma głos dokładnie taki, jak sobie wyobrażaliśmy. A wszystko to w formie hołdu dla japońskich gier przygodowych z przeszłości.

ES88 to esper, którego zadaniem jest schwytanie Złotego Motyla, psychicznej istoty ukrytej we wspomnieniach innych. Graj jako ES88 i połącz siły z innym cyborgiem GATE oraz stworzeniem o imieniu NEURODIVER, aby pomóc naprawić uszkodzone wspomnienia Golden i zatrzymać ich w tej przygodzie psy-fi!

Źródło: news.xbox.com