Przecieki Microsoftu: ujawniono nadchodzące konsole, nowe gry i strategię Game Pass

Poważny wyciek Microsoftu ujawnił wiele informacji na temat krótkoterminowej strategii firmy, w tym nadchodzących konsol, niezapowiedzianych gier i zakulisowych negocjacji w sprawie udostępnienia gier w ramach Game Pass. Oto spojrzenie na wszystko, co zostało ujawnione.

Przyszłe konsole Xbox

Największe ujawnienie tego wycieku dotyczy wstępnych szczegółów na temat nowej generacji konsol Xbox firmy Microsoft. Ta nowa generacja, zaplanowana na 2028 r., skoncentruje się na grach „hybrydowych w chmurze”, łącząc sprzęt konsolowy z architekturą „od chmury do krawędzi”. Jeśli chodzi o sprzęt, Microsoft rozważa przejście na architekturę ARM dla swojego procesora, która jest częściej stosowana w urządzeniach przenośnych i hybrydowym Nintendo Switch. Nowa konsola nowej generacji będzie mocno skupiona na różnych zastosowaniach sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego.

Nowy kontroler Xbox

W najbliższej przyszłości trwają prace nad nowym kontrolerem Xbox. Po raz pierwszy będzie oferować dotykowe sprzężenie zwrotne i sterowanie żyroskopowe. Microsoft podkreśla także zwiększoną trwałość nowego kontrolera, z ładowalną i wymienną baterią, lepszą możliwością naprawy i wykorzystaniem materiałów pochodzących z recyklingu. Premierę nowego kontrolera o nazwie Sebile zaplanowano na przyszły rok.

Kompletna aktualizacja dla Xbox Series X i S

Po tej aktualizacji kontrolera planowana jest pełna aktualizacja dla konsol Xbox Series X i S. Wszystkie te konsole będą wyłącznie cyfrowe i będą wyposażone w nowy kontroler Sebile. Zaktualizowane konsole będą miały cylindryczny kształt, będą oferować więcej miejsca na dane, ulepszenia Wi-Fi i Bluetooth oraz kładą większy nacisk na trwałość.

Nowe gry na radarze Microsoftu

Stary plan działania ZeniMax ujawnił kilka wcześniej niewymienionych gier, które są na radarze Microsoftu. Nie jest jednak jasne, czy w momencie pisania tego tekstu są one nadal w produkcji. Lista gier obejmuje remaster Fallouta 3, remaster Obliviona, Dishonored 3, kontynuację Ghostwire: Tokyo oraz tytuł Doom o nazwie Doom Year Zero.

Za kulisami Game Pass

Wycieki ujawniły także kilka wewnętrznych e-maili, które ujawniają wiele na temat tego, co dzieje się za kulisami w dziale gier Microsoftu, szczególnie w odniesieniu do Game Pass. W jednym z e-maili Phil Spencer nazywa „katastrofą” fakt, że firma przez długi czas nie wprowadzała „dużych, ekskluzywnych premier” w ramach usługi Game Pass, i twierdzi, że będzie musiała lepiej planować na przyszłość.

Mogliśmy także sprawdzić, ile pieniędzy inwestuje się w gry w dniu premiery w ramach usługi Game Pass, wraz z tabelą zawierającą listę żądań partnerów za określoną liczbę gier. Liczby wahają się od 300 milionów dolarów za Star Wars Jedi: Survivor do zaledwie 5 milionów dolarów za Baldur’s Gate 3. Inne komunikaty pokazują, że Microsoft znacznie nie docenił popularności Baldur’s Gate, a urzędnicy nazywają tę grę „drugą wersją RPG Stadia na komputery PC”.

Interakcje za kulisami na Xbox

W e-mailach ujawniono także kilka interesujących interakcji za kulisami na platformie Xbox. W jednej z nich Phil Spencer twierdzi, że zapowiedź PS5 nie wywołała u niego takiego niepokoju, jak się spodziewał, ponieważ uważa, że ​​Microsoft oferuje lepszą ofertę dla obecnej generacji. W innym Spencer twierdzi, że przejęcie Nintendo będzie „kluczowym momentem” w jego karierze i omawia, w jaki sposób mogłoby to ostatecznie dojść do skutku.

Wszystkie te informacje zostały ujawnione dzięki słabo zredagowanemu dokumentowi opublikowanemu w ramach sprawy FTC v. Microsoft, który dał już społeczeństwu wgląd w to, jak Microsoft działa wewnętrznie. Ważne jest, aby traktować te przecieki z przymrużeniem oka, ponieważ nie możemy być pewni, jak aktualne są te dokumenty lub czy plany uległy zmianie.

Źródło: www.gamespot.com