Projektant postaci Star Fox chce, aby Nintendo przeniosło wejście Wii U do Switcha


Obraz: Nintendo

Jedna gra, o którą raz po raz proszono o Switcha, to Gwiazda Lisa Zero. Widzieliśmy różne inne tytuły z generacji Wii U przeniesione na hybrydowy system Nintendo, ale wciąż nie ma śladu po tym wydaniu z 2016 roku.

We wrześniu ubiegłego roku deweloper PlatinumGames powiedział, że „zdecydowanie” byłby zainteresowany przeniesieniem tytułu na Switcha, a teraz, dodając do tego, były pracownik Nintendo, Takaya Imamura – który pomagał w tworzeniu serii, pracował nad Zero jako nadzorca i asystował Shigeru Miyamoto przy projektowaniu postaci z serii – złożył wniosek w mediach społecznościowych.

Przechodząc do Twittera, Inamura przyznał, że od premiery Zero na Wii U minęło „sześć lat” i wspomniał, że teraz byłby dobry czas na przeniesienie gry na Switcha. Jest nawet gotów wziąć udział w „kontynuacji” animacji Star Fox Zero ”Star Fox – Rozpoczyna się bitwa„. Oto przybliżone tłumaczenie:

„Drogi Nintendo, od dzisiejszego wydania „Star Fox Zero” minęło sześć lat. Myślę, że pojawiły się pewne problemy, ale proszę przenieś je na przełącznik. Ponadto, jeśli możesz wyprodukować kontynuację animacji, również będziemy odpowiedzialny za scenariusze i treść. Liczę na współpracę z Państwem. Pozdrawiam”

Inamura dodał, że mogą wystąpić „pewne problemy”. Może to być odniesienie do unikalnego systemu sterowania, który wymagałby pewnych dostosowań. Mówiąc to, Nintendo było w stanie przezwyciężyć problemy z rozgrywką/kontrolą w przeszłości, jak pokazano w tytułach takich jak The Legend of Zelda: Skyward Sword HD – dodanie pełnych przycisków sterujących do remasteru Switch gry Wii.

Czy chciałbyś, aby Star Fox Zero dostał drugą szansę na Nintendo Switch? Pokaż swoje wsparcie poniżej.

Źródło : https://www.nintendolife.com/news/2022/04/star-fox-character-designer-wants-nintendo-to-port-the-wii-u-entry-to-switch