Programista Cosy Grove Spry Fox dołącza do Netflix Games


Spry Fox, twórca gier takich jak Cozy Grove i Alphabears, dołącza do gier Netflix, aby stać się szóstym wewnętrznym studiem gier firmy. Wiadomość została ogłoszona w poście na blogu na stronie Spry Fox, który odpowiada również na kilka pytań dotyczących przyszłości studia.

Spry Fox twierdzi, że partnerstwo nie zmieni żadnego z ich nadchodzących planów, co oznacza, że ​​Cozy Grove 2 i ich nienazwane MMO bez przemocy będą nadal rozwijane zgodnie z planem. Zamiast tego Netflix zapewni im wsparcie finansowe, które według Spry Fox pozwoli im „przestać się stresować” tym, w jaki sposób ich gry będą generować zyski. Pomimo wszystkich obecnych gier Netflixa dostępnych za pośrednictwem ich aplikacji mobilnej, post na blogu nie wspomina nic o wyłączności platformy.

Spry Fox dołącza do pięciu innych wewnętrznych twórców gier z Netflix: Next Games (Stranger Things: Puzzle Tales), Night School Studio (Oxenfree), Boss Fight Entertainment (Dungeon Boss) oraz dwóch wewnętrznych studiów w Helsinkach, Finlandii i południowej Kalifornii.

Netflix wypuścił swoją kolekcję gier nieco ponad rok temu, w listopadzie 2021 roku. Obecnie abonenci mogą grać w ponad 30 gier w swojej aplikacji mobilnej, w tym Into the Breach, Spiritfarer i Poinpy. Ponadto Netflix ma w przygotowaniu ponad 50 kolejnych gier. Czy miałeś okazję grać w jakieś gry w aplikacji Netflix? Daj nam znać w komentarzach.Źródło : https://www.gameinformer.com/2022/10/31/cozy-grove-developer-spry-fox-joins-netflix-games