Program lojalnościowy PlayStation Stars rozpocznie się w tym miesiącu


Aktualizacja:

Sony podzieliło się pierwszym spojrzeniem na niektóre przedmioty, które będą dostępne w ramach bezpłatnego programu lojalnościowego PlayStation Stars, a także harmonogram, kiedy możesz spróbować je zebrać samodzielnie.

Grace Chen z Sony powiedziała, że ​​program rozpocznie się w niektórych regionach Azji jeszcze w tym miesiącu. W kolejnych tygodniach zostanie on uruchomiony w obu Amerykach i Europie, ale nie podano konkretnego harmonogramu.

Wraz z nową osią czasu PlayStation ujawniło niektóre z pierwszych cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich, które gracze będą mogli zdobyć w ramach programu, w tym PocketStation, Toro i Kuro, Polygon Man i Punto z Ape Escape 2.

Sprawdź cyfrowe kolekcje w poniższym filmie.

Oryginalna historia:

Sony ogłosiło nowy program lojalnościowy PlayStation Stars, który pozwoli graczom zdobywać punkty o rzeczywistej wartości pieniężnej.

Ogłoszony na blogu PlayStation, program lojalnościowy rozpocznie się jeszcze w tym roku (choć Sony nie podało dokładnie, kiedy dokładnie) i będzie można się do niego zapisać. Gracze będą mogli wypełniać cele — niektóre tak proste, jak granie w grę raz w miesiącu — aby zdobywać punkty, które można później wymienić w PlayStation Store lub na inne nagrody.

Katalog przedmiotów „może zawierać środki z portfela PSN i wybrane produkty PlayStation Store”, a członkowie PlayStation Plus otrzymają również punkty za kupowanie przedmiotów w sklepie, podobnie jak w programie My Nintendo na Switchu.

Poza nagrodami związanymi z PlayStation Store, użytkownicy mogą również zdobywać „cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie”, które są „cyfrowymi reprezentacjami tego, co lubią fani PlayStation, w tym figurkami ukochanych i kultowych postaci z gier i innych form rozrywki, a także ukochanymi urządzeniami, które łączą się z Sony historia innowacji”.

Dodatkowo, według The Washington Post, pierwszy gracz, który zdobędzie platynowe trofeum w niektórych grach, otrzyma dodatkową specjalną nagrodę, której nikt inny nie może otrzymać. Nie jest jasne, jak to będzie działać – wspomina się, że odbywa się to w lokalnej strefie czasowej, więc może to być wyścig terytorialny o platynę, a nie globalny – ale PlayStation obiecało, że rozprawi się z wszelkimi próbami zdobycia nagrody za pomocą oszukańczych środków.

Nowe przedmioty kolekcjonerskie będą dodawane regularnie, a Sony twierdzi, że niektóre będą szczególnie rzadkie i będą czymś, nad czym gracze będą stale pracować.

Program będzie oznaczał kolejną aktualizację cyfrowej oferty Sony, ponieważ niedawno wprowadził nowe poziomy PlayStation Plus. Podczas gdy podstawowy poziom jest mniej więcej taki sam jak poprzedni PlayStation Plus, średni i najdroższy poziom oferuje setki dodatkowych gier w usłudze podobnej do Xbox Game Pass.