Producent wykonawczy Overwatch odchodzi z Blizzarda


Blizzard stracił jednego z liderów Overwatch w postaci Chacko Sonny, który pełnił funkcję producenta wykonawczego serii, w tym kierowniczą rolę w Overwatch 2. sprzyjał toksycznej kulturze w miejscu pracy, pełnej molestowania seksualnego i dyskryminacji.

Bloomberg donosi, że Sonny poinformował zespół o swoim odejściu w zeszłym tygodniu, a jego ostatni dzień to piątek, 24 września. Sonny dołączył do Blizzard w 2016 roku jako dyrektor produkcji w Overwatch, a dwa lata później przeszedł na stanowisko kierownicze, zgodnie z jego profilem na LinkedIn.

Przedstawiciel Blizzarda rozmawiający z Wielokąt nie wspomina o procesach sądowych, mówiąc, że Sonny odchodzi, aby „wziąć trochę wolnego po 5 latach służby”. Pracownicy Blizzarda, z którymi rozmawiali Bloomberg powiedzieli też, że nie są świadomi żadnych zarzutów pod adresem Sonny’ego i że jest ogólnie lubiany. Wygląda na to, że na razie Sonny nie ma takich samych kłopotów jak inni przywódcy, którzy byli zamieszani w procesy sądowe. rbez względu na powód jego rezygnacji, jest to kolejne głośne odejście po tym, jak dyrektor Overwatch Jeff Kaplan odszedł z firmy w kwietniu.

Pomimo pozornego podnoszenia kolejnej czerwonej flagi dla rozwoju Overwatch 2, Blizzard powiedział Wielokąt że gra jest w końcowej fazie produkcji i że zespół robi ogólnie „doskonałe postępy”. Overwatch 2 nie ma okna na wydanie, ale ma się ukazać w 2022 roku.

Odejście Sonny’ego to kolejny wstrząs w ciągu kilku trudnych miesięcy dla Activision Blizzard. Ich kłopoty tylko pogorszyły się w tym tygodniu, gdy Komisja Papierów Wartościowych i Giełd, agencja federalna, wszczęła własne śledztwo w sprawie firmy. SEC chce między innymi dokumentów i innych komunikatów dotyczących postępowania przez korporację z wieloma zarzutami pracowników, które zostały przeciwko niej postawione, a dyrektor generalny Activision Bobby Kotick i inni członkowie kierownictwa najwyższego szczebla zostali wezwani do sądu. Activision poinformowało, że współpracuje przy śledztwie SEC.

[Sources: Bloomberg, Polygon]Source : https://www.gameinformer.com/2021/09/21/overwatch-executive-producer-departs-blizzard