Prezes Xbox wyjaśnia sukces Game Pass dzięki różnorodności modeli biznesowych

W jaki sposób usługa Game Pass firmy Microsoft odniosła taki sukces?

Prezes Xbox, Sarah Bond, omówiła niedawno sukces popularnej usługi Microsoft Game Pass. Okazuje się, że Bond i jego zespół spędzili dużo czasu na badaniu istniejących usług subskrypcyjnych w przestrzeni rozrywkowej.

Dogłębna analiza istniejących usług subskrypcyjnych

W wywiadzie dla Auren Hoffman Bond wyjaśnił, że zespół zaczął zadawać pytania typu: „Czy naszym zdaniem jest na to zapotrzebowanie?” Ile osób wolałoby korzystać ze swoich treści w ramach subskrypcji, a nie nie? Co to znaczy oferować treści wyłącznie w ramach subskrypcji, zamiast oferować opcję? „.

Wyjaśniła, że ​​ciężka praca się opłaciła, ponieważ „Xbox nie jest produktem. Jest to platforma oferująca szeroką gamę produktów. Dodała, że ​​zespołowi zależało na „uwzględnieniu różnorodności modeli biznesowych”, co skłoniło go do wzięcia pod uwagę typów konsumentów, którzy „kupują grę i grają w nią przez cały rok”, a także tych, którzy „uwielbiają ideę posiadania gry dostęp do setek gier i możliwość przełączania się między nimi. »

Korzyści z różnorodności modeli ekonomicznych

To właśnie sprawia, że ​​Game Pass jest sukcesem, ponieważ w przeciwieństwie do innych usług subskrypcyjnych wiele tytułów w ramach Game Pass tak naprawdę nie ma zakończenia. W przypadku gier wieloosobowych chodzi o łączenie się z innymi ludźmi w Internecie. Jednak zawsze znajdą się gracze, którzy wolą rozgrywki dla jednego gracza, ale według Bonda często opierają się one „na głębokiej narracji, która przypomina bardziej serial telewizyjny” i sprawiają, że wracają po więcej.

Model Xbox Game Pass działa, ponieważ jest przeznaczony dla obu typów graczy. Bond wyjaśnia, że ​​gdyby firma przyjęła biznesplan podobny do tego, jaki ma Netflix, „przypadkowo ograniczyłoby to zakres gier, które mogłyby odnieść sukces w naszym wszechświecie”. » Podkreśla w ten sposób różnicę pomiędzy ich działalnością a działalnością innych firm w obszarze konsumpcji, podkreślając ideę oferowania różnorodności modeli ekonomicznych, aby zapewnić graczom mnogość dźwigni, w tym Game Pass i inne subskrypcje dostępne na platformie na swojej platformie, aby zmaksymalizować ofertę gier i doświadczeń dostępnych dla graczy.

Wniosek

Aby uzyskać więcej wiadomości związanych z konsolą Xbox, zapoznaj się z naszym artykułem szczegółowo opisującym, w jaki sposób gry na konsolę Xbox będą tworzone przy użyciu sztucznej inteligencji w ramach nowej umowy.

Źródło: www.gamespot.com