Prawdopodobnie nie powinieneś odrywać ekranu ochronnego na swoim nowym przełączniku – model OLEDPonieważ wiele osób na całym świecie zaczęło cieszyć się nowymi modelami Nintendo Switch – OLED, niektórzy zauważyli, że jest już wyposażony w ekran ochronny. Według Nintendo nie należy go usuwać, ponieważ ochroni użytkowników przed wszelkimi szkodami w przypadku stłuczenia nowego szklanego ekranu.

Ta „antyrozpraszająca folia samoprzylepna” jest nowym dodatkiem Nintendo, ponieważ oryginalne Switch i Switch Lite nie potrzebowały jej, ponieważ ich ekrany były wykonane z tworzywa sztucznego, podczas gdy model OLED jest wykonany ze szkła. Jeśli ekran pęknie, odłamki ostrego szkła mogą spowodować szkody, a ten ekran ochronny pomoże zapobiec wszelkim uszkodzeniom użytkownika. Pomoże to również zapobiec rysom na ekranie.

Skontaktowaliśmy się z Nintendo w celu uzyskania komentarza i potwierdziło, że ekran ochronny powinien pozostać obok, wspominając, że użytkownicy mogą również dodać do niego kolejną osłonę ekranu, jeśli tak zdecydują.

„Jak wskazano na stronie 2 dokumentu „Informacje dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa oraz użytkowania OLED Nintendo Switch” (dołączonym do pudełka z systemem), proszę nie odklejać samoprzylepnej folii zapobiegającej rozproszeniu z ekranu OLED konsoli”, a rzecznik Nintendo of America powiedział IGN. „Nintendo sprzedaje oficjalny ochraniacz ekranu do modelu OLED, który pasuje do nowego ekranu, więc tak, możesz go użyć. Oto informacje o produkcie”.

Nintendo Switch – model OLED został wydany w piątek, 8 października, wraz z Metroid Dread i chociaż nie jest to obowiązkowy zakup dla wszystkich, nowy ekran jest świetnym ulepszeniem i jest wart obejrzenia dla każdego, kto uwielbia korzystać z Switcha jako handheld.

W naszym przeglądzie Nintendo Switch – OLED powiedzieliśmy: „Model Nintendo Switch OLED robi wystarczająco dużo, aby ta aktualizacja średniej generacji była warta 50-150 USD premii w stosunku do starszych modeli, zakładając, że nie masz jeszcze Switcha. Jednocześnie ta premia za 50 USD nie ma sensu dla posiadaczy Switcha, którzy tylko (lub nawet przede wszystkim) zamierzają grać w gry w trybie zadokowanym”.

Masz dla nas wskazówkę? Chcesz omówić możliwą historię? Wyślij e-mail na adres newsstips@ign.com.

Adam Bankhurst jest autorem wiadomości dla IGN. Możesz śledzić go na Twitterze @AdamKurs i dalej Skurcz.

Source : https://www.ign.com/articles/you-probably-shouldnt-peel-off-the-protective-screen-on-your-new-switch-oled