Poznawanie historii i wiedzy o Metroid Fusion | Gry wideo


Pierwszy sezon Informator gry Video Gameography bada historię serii Metroid. W tym tygodniu zajmiemy się uznanym występem Samusa na Game Boy Advance, Metroid Fusion.

Metroid Fusion wystartował 17 listopada 2002 – tego samego dnia co Metroid Prime. Opracowany przez Nintendo R&D1, gra Samus, gdy eksploruje stację kosmiczną opanowaną przez zmiennokształtnych pasożytów zwanych X. Co najgorsze, Samus jest ścigany przez pasożyta X, który naśladował jej wygląd i umiejętności: SA-X. Metroid Fusion posłużyło jako powrót do rozgrywki 2D w Super Metroid z nowoczesnymi ulepszeniami, takimi jak szybszy ruch i przechodzenie oraz chwytanie półki. Fusion został doceniony przez krytyków jako jedna z najlepszych gier GBA, jakie kiedykolwiek powstały; niektórzy fani uważają go nawet za rywala Super Metroid jako najlepszy wpis z serii. Chronologicznie Fusion służył jako ostatni rozdział sagi Metroid przez dziesięciolecia, aż do Metroid Dread w 2021 roku.

Dołącz do gospodarzy Bena Reevesa (@BenjaminReeves), Marcus Stewart (@ MarcusStewart7) oraz gość specjalny Cyfrowe zaćmienie dyrektor redakcji Chris Kohler (@kobunheat), gdy badamy historię, historię rozwoju i trwały wpływ Metroid Fusion.


Jeśli chcesz skontaktować się z podcastem Video Gameography, możesz wysłać do nas e-mail na adres podcast@gameinformer.com. Możesz również dołączyć do naszego oficjalnego Informator gry Serwer Discord, łącząc swoje konto Discord z kontem Twitch i subskrybując Informator gry Kanał Twitcha. Następnie znajdź kanał o grach wideo w sekcji „Przestrzenie społeczności”.

Source : https://www.gameinformer.com/podcast/2021/11/06/exploring-the-history-and-lore-of-metroid-fusion-video-gameography