Poznaj swojego Stwórcę: Trzymaj swoich wrogów blisko


Wraz z premierą wiosną 2023 r. Poznać twojego Stwórcę oficjalnie przekazuje klucze do swojego postapokaliptycznego pustkowia graczom z całego świata.

Jeśli jesteś nowy w tym tytule, Poznać twojego Stwórcę to gra polegająca na budowaniu i napadaniu, w całości oparta na treściach tworzonych przez użytkowników. Zamiast projektować standardowe doświadczenie FPS, Behavior Interactive oferuje przebiegły zestaw bloków, pułapek, strażników i nie tylko, zapraszając graczy do tworzenia własnych doświadczeń i rzucania sobie nawzajem wyzwań.

Wyzwania mają postać samodzielnych poziomów zwanych Posterunkami, które będziesz zarówno budować, jak i najeżdżać. Te ogromne labiryntowe fortece skrywają śmiercionośne środki odstraszające za każdym rogiem. Znajdują się w nich również pojemniki z czystym materiałem genetycznym, którego będziesz potrzebować do ochrony lub kradzieży, aby robić postępy w grze.

Poznać twojego StwórcęDynamika Builder/Raider jest jedyna w swoim rodzaju, a dzisiaj przyjrzymy się niektórym sposobom, w jaki zapewnia ona graczom wyjątkowe chwile połączone.


Uczciwa gra


Do każdej strategicznej gry wieloosobowej — nawet asynchronicznej Poznać twojego Stwórcę — zachowanie uczciwości jest sprawą nadrzędną. Od wyboru posterunku po rozgrywkę, zespół zadbał o pokrycie swoich baz.

„Często gry z treściami generowanymi przez użytkowników (UGC) ujawniają swoją zawartość, skupiając się na śmietance, być może za pomocą systemu ocen” — wyjaśnia dyrektor kreatywny, Ash Pannell. „Meet Your Maker różni się od tego podejścia tym, że każdy zbudowany posterunek zostanie napadnięty przez innych graczy, co jest o wiele bardziej satysfakcjonujące dla naszych budowniczych”.

Chociaż perspektywa pierwszoosobowa mogła być naturalnym ulubieńcem fanów strzelanek, była również kluczem do utrzymania poziomu rozgrywki. „Widok FPS zarówno dla budowania, jak i rajdowania był dla nas odpowiedni” — kontynuuje Pannell. „Po pierwsze, klaustrofobiczny widok zapewnia wspaniałe poczucie zanurzenia. Istnieje również podstawowa zasada: pułapki w grze nie mogą wystrzelić w gracza bez uprzedniego zobaczenia ich i pozostawienia czasu na reakcję. Dodaje to nieodłącznej uczciwości każdej śmierci i nie pozostawia miejsca na dwuznaczność, co z kolei pomaga bandytom uczyć się i nie popełniać dwa razy tych samych błędów”.


Pozostań w kontakcie


Udostępnianie placówki w Poznać twojego Stwórcę oznacza, że ​​miliony na całym świecie będą mogły wejść w interakcję z Twoimi treściami. To potężna perspektywa, a gra działa tak, aby zapewnić odczuwanie stałego związku między twórcami a pretendentami, nawet jeśli nie są oni w tym samym czasie online.

Zrzut ekranu Poznaj swojego twórcę

„Bardzo ważne jest dla nas ciągłe przypominanie budowniczym i bandytom, że obaj są UGC po drugiej stronie” — mówi Pannell. Najeźdźcy wybierają posterunki z mapy świata, na której znajduje się nazwa każdego Budowniczego. Po najeździe Raider jest również zachęcany do zostawiania wyróżnień dla Posterunku, wybierając słowa uznania, które opisują ich doświadczenia dla przyszłych pretendentów.

Po stronie Konstruktorów podobne funkcje społecznościowe mają również niezłą premię edukacyjną. „Nasz system powtórek pozwala ci oglądać, jak każdy bandyta atakuje twój posterunek i rozkoszować się radością z jego porażki – lub uderzać pięścią w biurko, gdy przelatują. To jest prawdziwa powtórka prawdziwych ludzi i można to całkowicie stwierdzić” — mówi Pannell. „Naprawdę nie ma nic lepszego niż obserwowanie, jak gracz daje się nabrać na sprytną konfigurację, którą zbudowałeś, lub wraca, aby zobaczyć gracza, który poświęcił trzydzieści lub czterdzieści prób na złamanie Twojej placówki”.

System czaszek Meet Your Maker’s pozwala także budowniczym powracać do swoich posterunków, aby zbierać zasoby ze znaczników czaszek, w których zginęli bandyci. Na każdej czaszce widnieje imię i nazwisko bandyty, jego stopień oraz przyczyna śmierci.

„Mamy również funkcję rajdów społecznościowych, która umożliwia przeszukiwanie i odtwarzanie dowolnej placówki” — kontynuuje. „Wyszukaj nazwę gracza, którą znasz, i uzyskaj dostęp do wszystkich dostępnych treści w dowolnym momencie. Pozwala to graczom bezpośrednio udostępniać treści znajomym, forom lub ich społecznościom. Najazdy społecznościowe nie zapewniają bezpośrednich nagród w grze, ale zapewniają powtórki i możliwość pozostania przy życiu posterunków na zawsze”.

Podczas gdy Meet Your Maker to przede wszystkim asynchroniczny tryb dla wielu graczy, zawsze dostępny jest również klasyczny tryb współpracy. Gracze mogą łączyć swoją kreatywność i budować z przyjacielem lub połączyć siły, aby najechać jako dwuosobowa drużyna.

Zrzut ekranu Poznaj swojego twórcę

Ciągła ewolucja


Dużą częścią relacji między budowniczym a łupieżcą jest popychanie drugiej strony do ewolucji. Żadna placówka w Meet Your Maker nie jest nigdy ostateczna, a budowniczowie mogą wrócić w dowolnym momencie, aby wzmocnić i udostępnić swoje dzieła, korzystając z napływu nowych pułapek, strażników, modyfikacji i bloków tematycznych, które będą regularnie dodawane do gry.

„Czasami sprawy nie idą zgodnie z planem, a powrót do pracy nad arcydziełem jest kluczowym elementem rozgrywki” — podkreśla Pannell. „Systemy Replay i Skull pozwalają analizować każdy szczegół tego, co zbudowałeś, aby zrozumieć, co działa, a co nie. Potem możesz tam wrócić, uczyć się na swoich błędach i stworzyć lepszą Placówkę”.

„Placówki pozostają online przez dłuższy czas i mają własny system postępów, który może przedłużyć ich żywotność” — podsumowuje. „Będzie wiele najazdów na twoje dzieło i było dla nas ważne, aby dać wszystkim swobodę ulepszania. Ostatecznie, jeśli gracze tworzą lepszą zawartość, cokolwiek to dla nich znaczy, wszyscy wygrywają”.

Poznać twojego Stwórcę będzie dostępna 4 kwietnia 2023 r. na Xbox One i Xbox Series X|S. Dowiedz się więcej na MeetYourMakerGame.com.

Źródło : https://news.xbox.com/en-us/2022/12/15/meet-your-maker-keeping-your-enemies-close/