Poznaj pazur MSI: nowego konkurenta w świecie konsol do gier Windows.

Zapowiedź nowej przenośnej konsoli do gier MSI Claw

MSI Claw: nowa przenośna konsola do gier Windows

Jak ogłoszono na początku tego roku na targach CES, na arenę przenośnych komputerów do gier z systemem Windows wkrótce wkroczy nowy konkurent – ​​MSI Claw. MSI Claw działa na układzie graficznym Intel Arc i procesorze Intel Core Ultra, co czyni go pierwszym przenośnym komputerem do gier z systemem Windows od dużej firmy ze sprzętem opartym na technologii Intel. Podobne konsole przenośne, takie jak ROG Ally i Legion Go z systemem Windows lub Steam Deck z systemem Linux, wszystkie działają na chipach AMD. MSI Claw można już zamawiać w przedsprzedaży w cenie od 700 dolarów w kilku sklepach internetowych, w tym w Best Buy i Newegg.

Funkcje pazura MSI

MSI Claw jest dostępny w trzech modelach, każdy wyposażony w układ graficzny Intel Arc z 8 rdzeniami Xe, 16 GB pamięci RAM DDR5 i 7-calowy ekran dotykowy IPS LED o rozdzielczości 1080p i obsługujący zmienne częstotliwości odświeżania od 48 do 120 Hz. , moc procesora i przestrzeń dyskowa różnią się w zależności od modelu:

  • Podstawowy model za 700 dolarów z procesorem Intel Core Ultra 5 i dyskiem SSD 512 GB.
  • Model za 750 dolarów z procesorem Intel Core Ultra 7 i dyskiem SSD 512 GB.
  • Model za 800 dolarów z procesorem Intel Core Ultra 7 i dyskiem SSD 1 TB.

Możesz już teraz zamówić w przedsprzedaży MSI Claw w sklepach Best Buy i Newegg, a wszystkie zamówienia zostaną wysłane do 4 kwietnia. Wszystkie trzy modele MSI Claw są także dostępne w ekskluzywnym pakiecie przedsprzedażowym od Newegg, który zawiera kopię standardowej edycji Skull & Bones i siedem dni Ubisoft+. Obaj sprzedawcy oferują także miesięczny bezpłatny okres próbny Game Pass Ultimate na konsoli przenośnej. Newegg podaje datę premiery na 15 marca, więc możliwe jest, że konsola przenośna zostanie dostarczona wcześniej niż 4 kwietnia, ale możliwa jest również zmiana tej daty.

Funkcje i żywotność baterii

Każdy model jest także wyposażony w joysticki i przyciski wyzwalające z efektem Halla, okrągły pad kierunkowy i osiem przycisków twarzowych. Według MSI bateria 53 Wh wytrzymuje około dwóch godzin podczas grania w najbardziej intensywne gry. Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z laptopa, wiesz, że żywotność baterii różni się znacznie w zależności od gry. Claw posiada port ładowania USB Thunderbolt 4 do szybkiego ładowania, a możesz wydłużyć żywotność baterii za pomocą wystarczająco wydajnej baterii przenośnej . Możesz także rozszerzyć przestrzeń dyskową urządzenia za pomocą dołączonego gniazda kart microSD.

Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak sprzęt MSI Claw oparty na procesorach Intel wypada na tle konkurencji. Rynek laptopów do gier staje się coraz bardziej zatłoczony, ale te nowe urządzenia są popularne nie bez powodu. Granie w najnowsze gry na PC w drodze zmienia reguły gry – a z naszego doświadczenia wynika, że ​​przenośność tych urządzeń znacznie zwiększa prawdopodobieństwo, że zagrasz w gry kupione podczas ostatniej wyprzedaży gier na PC.

Źródło: www.gamespot.com