Poznaj najnowsze plotki na temat Switcha 2: większy ekran, metalowe przyciski, pełna kompatybilność.

Plotki na temat Nintendo Switch 2 mnożą się

Nowy dzień, nowa plotka wokół „Switcha 2” (wiemy, że go kochacie). Po niedawnym raporcie szczegółowo opisującym nowy system kontroli magnetycznej najnowsze informacje pochodzą od chińskiego producenta urządzeń peryferyjnych Mobapad (dzięki Wccftech i GamesIndustry).

Jak wynika z wpisu na blogu Mobapada, następca Switcha będzie „konserwatywną ewolucją” obecnych modeli, bliższą „udoskonalonemu modelowi Pro”. Jak wcześniej zapowiadano, ekran systemu będzie rzeczywiście większy i będzie obsługiwał rozdzielczość 1080p (obecne konsole Switch są ograniczone do 720p), podczas gdy nowe, większe Joy-Cony przyjmą „strukturę doku” z zasysaniem elektromagnetycznym sterowanym prądem elektrycznym.

Dodatkowo przyciski „ZL” i „ZR” będą pozornie metalowe, podczas gdy nowe kontrolery będą w rzeczywistości zawierać zupełnie nowe przyciski po lewej i prawej stronie. Nie podano żadnych dodatkowych informacji wyjaśniających, jak nazywa się ten przycisk i jak działa, ale z pewnością jesteśmy zaintrygowani. Dodano także nowy przycisk funkcyjny pod przyciskiem Home na prawym Joy-Conie.

Kompatybilność wsteczna w centrum uwagi

Dobra wiadomość jest taka, że ​​nowa konsola będzie w pełni kompatybilna wstecz z obecnymi grami na Switcha, zarówno cyfrowymi, jak i fizycznymi, a także będzie posiadała gniazdo na kartridże umożliwiające włożenie obecnych kartridży. Dodatkowo kontrolery Joy-Con i Pro Switcha również będą działać dobrze (chociaż Joy-Cony prawdopodobnie będą działać tylko zdalnie ze względu na nową strukturę magnetyczną).

Udoskonalenia stacji dokującej

Wreszcie sama stacja dokująca będzie działać podobnie do obecnych modeli, ale będzie zawierała metalowy kołnierz tłumiący dla lepszej regulacji kąta. Byłoby nieco inaczej pod względem estetycznym, a jednocześnie nadal obsługiwałoby rozdzielczość 4K. Obiecujące zmiany perspektywy.

Warto podkreślić, że informację tę należy traktować z przymrużeniem oka, dopóki nie zostanie ona oficjalnie potwierdzona przez Nintendo. Bez urazy dla Mobapada, ale zawsze mądrze jest zachować ostrożność w stosunku do plotek o Switchu 2.

A ty, czy liczysz na wsteczną kompatybilność na Switchu 2? Daj nam znać, co myślisz o tych nowych informacjach w komentarzach poniżej.

Źródło: www.nintendolife.com