Poznaj ceny remasterów Nintendo Switch od 2023 roku!

Nintendo Switch w dalszym ciągu oferuje przeróbki i remastery po obniżonych cenach

Ulepszone gry na Nintendo Switch

Koncentrując się na jeszcze nieogłoszonym nadchodzącym sprzęcie, Nintendo niedawno zaproponowało graczom serię mniej nagłośnionych portów, remake’ów i remasterów wraz z dużymi tytułami, takimi jak TOTK i The Adventures of Mario. Te zmiany jakości, takie jak Metroid Prime Remastered, Super Mario RPG i Paper Mario: TTYD, nie są tylko tymczasowymi zamiennikami. Jeszcze mniej ekscytujące gry, takie jak Mario vs. Donkey Kong i zbliżająca się premiera Luigi’s Mansion 2 HD stanowią znaczące dodatki pod koniec generacji, szczególnie dla graczy, którzy nigdy nie mieli styczności z oryginałami.

Jeśli jednak grałeś już w te gry, możesz zastanawiać się nad ich ceną. Nintendo oświadczyło, że analizuje ceny indywidualnie, więc przyjrzyjmy się sugerowanym sugerowanym cenom detalicznym wszystkich ostatnich remasterów/remake’ów/portów Switcha wydanych od początku 2023 roku:

Różne ceny remasterów na Switcha

Ten wybór pokazuje szeroką gamę podejść do tworzenia starych tytułów, od prostych portów z kilkoma ulepszeniami (Pikmin) po całkowite zmiany, które przerabiają wszystko (Super Mario RPG) – i jak omawialiśmy w zeszłym tygodniu, granica między remasterem a remakiem nie zawsze jest jasne.

Oczywiście Nintendo ustala ceny na podstawie tego, co według niego ludzie będą skłonni zapłacić, dlatego TOTK kosztuje 70 dolarów. Patrząc na powyższe zestawienie, pewnym jest, że na temat wartości tych gier będą wyrażane różne opinie. Naszym osobistym zdaniem 40 dolarów wydaje się świetną wartością za wysokiej jakości remaster Metroid Prime, podczas gdy Pikmin jest trochę drogi, biorąc pod uwagę prostotę portów – zwłaszcza jeśli kupisz je osobno, w tym przypadku kosztują 29,99 dolarów za sztukę.

Warto dodać, że abonenci Nintendo Switch Online mogą zakupić pary Game Voucherów za 100 dolarów, co obniża cenę najdroższych gier do 50 dolarów za sztukę. Dotyczy to tylko wersji cyfrowych i trzeba kupić dwa vouchery na raz (na ich wykorzystanie masz aż rok).

Źródło: www.nintendolife.com