Pozew przeciwko Nintendo za niemoralne mikrotransakcje w Mario Kart Tour – szczegóły pozwu

Pozew przeciwko Nintendo za rzekome „niemoralne” mikrotransakcje w Mario Kart Tour

Pod koniec ubiegłego roku Nintendo usunęło elementy gacha ze swojej mobilnej gry wyścigowej Mario Kart Tour. Zastąpił ten system, w którym gracze „odpalali” fajkę, aby otrzymać losowy przedmiot, za pomocą „Sklepu Spotlight”.

Chociaż system przedmiotów został już zaktualizowany, młody gracz (za zgodą ojca) złożył w USA pozew przeciwko gigantowi gier wideo w związku z rzekomymi „niemoralnymi” mikrotransakcjami w mobilnej grze wyścigowej. Pozew został pierwotnie złożony na szczeblu stanowym w marcu, aw zeszłym tygodniu wszedł do systemu federalnego.

Szczegóły pozwu

Pozew wzywa do zwrotu pieniędzy wszystkim nieletnim w USA, którzy zapłacili za korzystanie z „Spotlight Pipes” Mario Kart Tour, które zapewniały graczom nagrody w grze przy użyciu nieujawnionych kursów. Powód, zidentyfikowany jako NA, wydał ponad 170 USD na mikrotransakcje Mario Kart Tour za pośrednictwem karty kredytowej jego ojca, która była powiązana z kontem użytkownika Nintendo.

Twierdzi się, że Nintendo „celowo” utrudniało kontynuację gry bez zapłaty – używając „ciemnych wzorców (zasadniczo zachęcających graczy do wydawania więcej). W pozwie wspomina się, w jaki sposób mechanizm skrzynki z łupami w Mario Kart Tour wzmacniał uzależniające zachowania – porównując to do hazardu.

Jak zauważył Axios, praktyki te rzekomo naruszają ustawę o ochronie konsumentów stanu Waszyngton i prawo biznesowe Kalifornii.

Zobacz też

  • Powiązane gry
  • Kiedy nie spłaca pożyczki Tomowi Nookowi, Liam lubi relacjonować najnowsze wiadomości dotyczące Nintendo i podziwiać swoją bibliotekę gier wideo. Jego ulubioną postacią z Nintendo był kiedyś pies grający na gitarze, ale obecnie woli spędzać czas z kotem Juddem.

„Pozew wzywa do zwrotu pieniędzy wszystkim nieletnim w USA, którzy zapłacili za korzystanie z „Spotlight Pipes” Mario Kart Tour.”

Źródło: Nintendo Life.