Powrót Fortnite OG zostanie potwierdzony aktualizacją Avengers: Endgame w 2023 roku

Fortnite powraca na swoją starą mapę w aktualizacji OG, co Marvel dziwnie przewidział w Avengers: Endgame z 2019 r. Scena przedstawiająca wojownika Kronana Korga grającego w Fortnite na PlayStation 4 była przez długi czas uważana za mały błąd, ale teraz w jakiś sposób zostało to naprawione .

Przewidywania Marvela

Avengers: Endgame, wydany w 2019 roku, ale którego akcja rozgrywa się w 2023 roku, przedstawia Korga grającego w Fortnite w wersji klasycznej. Jednakże mapa i ogólny wygląd Fortnite uległy znacznej ewolucji w ciągu czterech lat od premiery filmu, co stwarza pewną niespójność w Kinowym Uniwersum Marvela.

Powrót do korzeni

Ta niespójność została rozwiązana 2 listopada, kiedy firma Epic Games wydała aktualizację OG dla popularnej gry Battle Royale. Ta aktualizacja przywróciła Fortnite do korzeni i umożliwiła grę w starych lokalizacjach, w tym w Tilted Towers, tak jak zrobił to Korg w 2019 roku.

Sukces Fortnite OG

Fortnite OG był dostępny tylko przez cztery tygodnie, ale jego sukces może skłonić Epic do ponownego rozważenia. Aktualizacja natychmiast doprowadziła do ogromnego wzrostu liczby graczy, osiągając nawet „największy dzień” w grze podczas pierwszego weekendu dostępności Fortnite OG.

Liczb tych Epic nie może zignorować, zwłaszcza, że ​​firma wpadła w ostatnim czasie w kłopoty finansowe, które spowodowały zwolnienie 830 pracowników. Fortnite, jako jedna z najbardziej wpływowych gier wideo wszechczasów, odgrywa znaczącą rolę w ogólnym sukcesie firmy. Jednak jego dyrektor generalny, Tim Sweeney, przyznał niedawno, że Fortnite nie jest już tak dochodowy, jak na początku.

„Chociaż Fortnite znów zaczyna rosnąć, wzrost ten jest napędzany głównie przez treści twórców o dużym zestawie przychodów, a to stanowi mniejszą marżę niż tę, którą mieliśmy, gdy popularność Fortnite Battle Royale gwałtownie wzrosła i finansowała naszą ekspansję” – powiedział we wrześniu 2023 r. .

Ostatecznie przewidywania Marvela się sprawdziły i Fortnite OG odniosło fenomenalny sukces. Gra jest filarem sukcesu Epic Games i nieustannie wpływa na świat gier wideo. Jest zatem bardzo prawdopodobne, że firma będzie nadal rozwijać i aktualizować grę, aby sprostać oczekiwaniom swoich graczy.

Źródło: www.ign.com