Poważnie, co do cholery dzieje się w kuli przekształceń Samusa?


Zdjęcie: Nintendo / Nintendo Life

ten Metroid Seria jest teraz w 35. roku i przez ten długi okres Nintendo z radością opracowało wszystko, od dzieciństwa swojej gwiazdy po trzepotliwy koszmar zabijający rodziców, Ridley, Metroids, Chozo, a nawet przerażający zły klon stworzony przez Phazon. Krótko mówiąc, praktycznie każda ścieżka wiedzy, o której możesz pomyśleć, została wyjaśniona, rozwinięta, nadmiernie dopracowana w sequelu, a następnie otrzymała dobrze zdefiniowaną pozycję w ekspansywnym kanonie Metroid.

Wszyscy z wyjątkiem jednego. Dokładne działanie zdolności Samusa Morph Ball – podstawa serii od pierwszych kilku minut pierwszej gry – pozostaje owiane tajemnicą. Oficjalne informacje o drobniejszych szczegółach tej wszechobecnej umiejętności są wyraźnie nieobecne. “Zbierz to, aby dać Samusowi zdolność Morph Ball”, „Naciśnij to, aby zwinąć się w kulkę” mówią gry bez względu na format, jakby taka prosta instrukcja mogła kiedykolwiek zaspokoić nasze pragnienie wiedzy o morfingu związanej z piłką sci-fi.

Jak to działa? Co się stało z biednymi duszami, które testowały prototypy? Który naukowiec z ptasim mózgiem spojrzał na tę kultową zbroję i pomyślał „Wiesz, jakich zdolności potrzebuje ten potężny skafander przenoszący pociski? Zwinąć się w maleńką kulkę, aby mogła się toczyć, gdzie tylko chce”. A kto na Ziemi (lub SR-388, lub Zebes, lub gdziekolwiek) spojrzał tej osobie w oczy i powiedział „Tak, to świetny pomysł i na pewno nie musisz iść i trochę się położyć”?

Jakie to uczucie toczyć się wewnątrz metalicznej pomarańczowej kuli na powierzchni obcej planety lub w ogóle zanurzyć się w lawie? Nintendo nic nie powie, więc musieliśmy sami wymyślić kilka teorii…

Fuzja Metroida
Obraz: Nintendo

#1 Teoria „horroru ciała Cronenberga”

Kierując się duchem wszechmocnej Brzytwy Ockhama, możemy założyć, że najprostsza teoria jest słuszna: Samus jest w stanie zwinąć się w kulę, ponieważ jej ciało jest skutecznie rozcierane na miazgę w wygodnie kulisty kształt na czas jej nieludzkich obrotów, przekształcając się w chlupiąca masa płynów i fragmentów kości, które są następnie przywracane do pierwotnego stanu po zakończeniu toczenia dzięki technologii Chozo — która jest dla nas wygodna, często nie do odróżnienia od magii.

Jej oczy i mózg prawdopodobnie pozostaną nienaruszone i żyroskopowo ustabilizowane przez czas trwania tej aktywności, bo jak inaczej ma zobaczyć, dokąd zmierza? Gdyby nadal miała usta, wydałaby mrożący krew w żyłach krzyk niewyobrażalnej agonii, ale na szczęście dla wszystkich zaangażowanych w to nie ma.

To jest prawdziwy powód, dla którego Nintendo nigdy nie mówi nam wszystkiego, bo gdyby to zrobili, fani Metroida na całym świecie mieliby koszmary przez lata. To wystarczy, abyś się zastanawiał, dlaczego nie może po prostu raczkować.

Misja Metroid Zero
Obraz: Nintendo

#2 Teoria „elektrycznej jedności Chozo”

Na szczęście Metroid Prime oferuje mniej makabryczną alternatywę dla powyższej możliwości zawierającej podroby. Wyprawy 3D Samusa wypełniają luki między poszyciem kuli morfologicznej przykuwającym wzrok rodzajem świecącego światła… erm, rzeczy.

Możemy jedynie stwierdzić, że Samus została przemieniona w formę czystej energii, a jej umysł i ciało osiągnęły wyjątkowo kulisty stan świadomości. Zakładamy, że ten brak niczego zbliżającego się do tradycyjnego ciała uniemożliwia jej odczuwanie mdłości, gdy bez końca kręci się i przyspiesza wokół zakrzywionych powierzchni Tallon IV (i gdzie indziej), podczas gdy wszystko się kuli, chociaż jeśli w jakiś sposób udało jej się wywołać jej nie-obiad od jej nie-żołądka przez jej nie-usta do jej nie-ja, czy ktokolwiek mógłby to stwierdzić?

Obrońcy tej teorii wskazują na interesujący stan filozoficzny nazwany Vom Schroedingera, w którym jest jednocześnie pokryta zarówno chorymi, jak i zdrowymi, dopóki nie powróci do swojej standardowej ludzkiej postaci.

Metroid Prime
Obraz: Nintendo

#3 Teoria „skurczonego Samusa”

Samus operuje Kulą Przemiany, zmniejszając ją do odpowiedniego rozmiaru według własnego uznania, po raz kolejny dzięki niewyjaśnionym i wysoce elastycznym mocom maga Chozo, technologia.

Stąd wyłaniają się dwie główne szkoły myślenia, które szybko rozchodzą się w bardzo różnych kierunkach. Niektórzy uważają, że biega wewnątrz piłki jak chomik wypuszczony do ćwiczeń, a jedyną rzeczą, która chroni jej godność jest często nieprzezroczysty pancerz, podczas gdy inni sugerują, że malutki Samus siedzi na małym obrotowym krześle wielkości Samusa i używa kontrolera konsoli -odpowiedni kształt do poruszania się po otaczającym ją świecie, wszystko oglądane przez równie drobny monitor.

Obie teorie adekwatnie wyjaśniają inną tajemnicę: jak jest w stanie przechowywać nieskończone zapasy tych małych niszczących ściany bomb, które jakoś wszędzie nosi ze sobą. Jeśli może się skurczyć, to prawdopodobnie może je również zmniejszyć, automatycznie ponownie je powiększając, ilekroć będzie musiała zrobić dziurę w podłodze lub trochę zwiększyć wysokość.

Zwiększa to również możliwość, że cała rasa Chozo jest całkowicie w porządku i żyje dokładnie tam, gdzie kiedyś, z awarią technologii zmniejszania całej populacji, która zmniejsza ich do proporcji Picori.

Super Metroid
Obraz: Nintendo

# 4 „Hej, Samus-chu!” Teoria

Jak wszyscy wiemy, Samus jest najlepszy jak nikt nigdy nie był? i naprawdę musi je wszystkie złapać — jeśli „wszyscy” to Kosmiczni Piraci i/lub Metroidy. Ma więc sens tylko to, że Morph Ball jest w rzeczywistości oparty na wysoce zaawansowanej technologii Poké Ball.

I jak wszyscy wiemy, Poké Balls działają przez… działają przez… prawdopodobnie działają podobnie jak Morph Balls.

Zakładając, że ta teoria jest prawdziwa, możemy dojść do dwóch bardzo ważnych wniosków. Jeden; Samus Timeline to mroczna przyszłość, w której słynny trener Pokémonów, Ash, został zabity w kluczowym momencie historii, pozwalając Ridleyanniemu i Team Space Pirate wpaść w amok. I dwa; wnętrze kuli przeobrażonej jest niesamowicie wygodne.

Plotki, że nasza bohaterka polująca w kosmosie nie mówiła we wcześniejszych grach, ponieważ nie nauczyła się jeszcze wokalizować niczego innego niż „SaMUS! Saaaaamus! Samussamus?” są obecnie niesprawdzone.

Poke Morph Ball
Zdjęcie: Nintendo / The Pokémon Company

#5 Teoria „To tylko wygodne urządzenie do gry”

Włączymy to tylko z sympatii dla jego wierzących, a nie dlatego, że ma jakąkolwiek prawdziwą zasługę.

Są tacy, którzy nalegają „To nie jest takie głębokie, nerd” i że Samus przybiera formę podobną do kuli, ponieważ jest mała i mobilna, po prostu jest kształtem, który jest natychmiast rozpoznawalny w dowolnej rozdzielczości i wymaga niewielkiej lub żadnej prawdziwej animacji, aby przekonująco toczyć się po ekranie.

Gorąco zachęcamy takie błędne osoby do ponownego rozważenia powyższych alternatyw lub przynajmniej wskazania wpisu do dziennika pokładowego, który ich zdaniem wspiera tak szaloną ideę jak ta.


Jak myślisz, która z tych teorii jest najbardziej prawdopodobna, czy też masz zupełnie inny pomysł? Czy kiedykolwiek chcesz, żeby Nintendo w ogóle to wyjaśniło? Daj nam znać, głosując w poniższej ankiecie i przejdź do sekcji komentarzy, aby upuścić własną Power Bomb…

Dalsza lektura:

Source : https://www.nintendolife.com/features/seriously-what-the-heck-is-going-on-inside-samusr-morph-ball